Одним із найпопулярніших і найактуальніших напрямків у дизайні інтер'єру вважається сучасний стиль. Його характерні відмінності від інших стилів - це простота, мінімалізм, чисті лінії та форми, функціональність і комфорт. Сучасний стиль на перший погляд здається простим, але він теж вимагає уваги і знань під час його реалізації. Розглянемо, як створити правильні та красиві акценти в сучасному інтер'єрі.

Роль декоративних елементів у сучасному інтер'єрі

Декором не варто нехтувати, оскільки з його допомогою в сучасному інтер'єрі можна створити необхідну атмосферу. Але тут важливо і не перестаратися. Декору не повинно бути занадто багато, адже одна з ключових характеристик сучасного стилю - це мінімалізм. Ідеальне рішення - концентрація на кількох важливих елементах.

Декором у сучасному інтер'єрі можуть виступати картини, постери, металеві статуетки, прозорі скляні вази і не тільки. Підбирати конкретні елементи декору потрібно вже під продуманий інтер'єр.

Акцентні кольори в сучасному стилі

Кольорові акценти в інтер'єрі - це різні деталі облаштування кімнати, які виділяються за кольором на тлі переважаючих у приміщенні відтінків. Якщо правильно підібрати акцентні кольори, вони створюватимуть бажану атмосферу у вітальні або спальні.

Дизайнери радять використовувати формулу "60-30-10" для створення гармонійної колірної гами. Виходячи з цієї формули, 60% має займати домінуючий колір, 30% - додаткові відтінки і 10% - акцентні. Створення загальної атмосфери залежить від основного кольору, додаткові відтінки виконують підтримуючу роль, тоді як акцентний колір призначений для пожвавлення простору.

Які предмети можуть створювати акценти в сучасному інтер'єрі

Яскраві акценти в інтер'єрі можна створювати за допомогою різних предметів. Це можуть бути:

  • меблі - диван, пуфики та крісла, стільці, журнальний або обідній стіл, комод, стільниця тощо;
  • текстиль - штори, тюль, пледи, подушки;
  • предмети декору - світильники, кімнатні квіти, картини, вази, свічники, посуд;
  • елементи облаштування - двері, стіни, віконні рами.

Що саме обрати для створення акцентів, залежить від особистих уподобань. Дизайнер може підказати, які предмети будуть найбільш доречними в продуманому оформленні в сучасному стилі.

Роль освітлення при створенні сучасного інтер'єру

Під час оформлення кімнат у сучасному стилі важливо приділити особливу увагу освітленню. Світильники, люстри і бра мають відповідати колірній гамі інтер'єру і забезпечувати необхідний рівень світла в приміщенні.

Для сучасного стилю характерні прямі і різкі світлові лінії, що роблять оформлення більш чітким. Також можна використовувати точкові джерела світла. З їхньою допомогою можна виділити окремі елементи і створити незвичайні ефекти.

Рекомендації щодо створення сучасного інтер'єру

Якщо в планах самостійно облаштувати житло в сучасному стилі, не вдаючись до допомоги дизайнерів, варто дізнатися більше про його характерні риси. Ось які рекомендації можуть виявитися корисними:

  • колірна гамма - варто віддати перевагу базовим кольорам, таким як білий, сірий, чорний;
  • форми - у сучасному стилі використовуються прості форми меблів і декору, оскільки більше уваги приділяється не естетичному ефекту, а функціональності;
  • мінімалізм - слід прибрати все зайве і сконцентруватися на важливих деталях;
  • освітлення - світло має відповідати колірній гамі інтер'єру і підкреслювати архітектурні переваги приміщення;
  • матеріали - для сучасного стилю звичними є не тільки дерево, а й метал і скло.

Рекомендації щодо розстановки яскравих акцентів у сучасному інтер'єрі

Незважаючи на наявність такої риси, як мінімалізм, у сучасному інтер'єрі важливу роль відіграють яскраві акценти. Як правильно їх розставити в оформленні кімнати, підказують дизайнери:

  • під час планування проєкту варто скористатися 3д візуалізацією, щоб побачити поєднання обраних кольорів в інтер'єрі та за потреби змінити гаму;
  • під час вибору кольорів і яскравих акцентів потрібно враховувати площу і призначення кімнати, висоту стель, освітлення, адже, приміром, теплі тони візуально зменшуватимуть і так маленьке приміщення, а надто багато холодних кольорів перетворить простору вітальню на сувору й офіційну;
  • яскраві акценти, розташовані симетрично, виглядають гармонійно, але не підходять для сучасного стилю;
  • яскравий акцент не варто використовувати більше трьох разів в одній кімнаті, причому важливо, щоб вони були на відстані один від одного;
  • особливо незвично і стильно виглядають однотонні акценти, які відрізняються різними формами і текстурою;
  • базові кольори приваблюють своєю універсальністю, але не варто обмежуватися тільки сірим і бежевим, якщо хочеться зробити інтер'єр унікальним, тож варто звернути увагу і на насичені та барвисті відтінки.

І ще одна важлива рекомендація - інтер'єр всієї квартири буде виглядати цілісним, якщо використовувати схожу колірну гамму в різних комбінаціях і розставити схожі акценти по всьому будинку. Хоча дизайнери допускають і такий підхід, коли деякі кімнати оформляють в іншій колірній гамі, яка не перегукується з іншими приміщеннями. Таке рішення актуальне для дитячої кімнати, для якої особливо доречні барвисті кольори і яскраві акценти.

Не варто відмовлятися від яскравих акцентів у сучасному інтер'єрі. Якщо правильно відтворити їх, простір стає живим, цікавим, особливим. Але важливо не перестаратися і ретельно підходити до вибору кольорової палітри. Тільки так можна зробити інтер'єр красивим і оригінальним, а не занадто строкатим або, навпаки, прісним.