9 ідей дизайну для маленької кухні

Маленька кухня майже завжди здається більш затишною, ніж велика. Але в ній є істотний недолік - малогабаритне приміщення складніше зробити зручним і для приготування їжі, і для прийому їжі. Є кілька ідей дизайну, які можна використати для невеликої кухні, щоб вона вийшла красивішою, візуально просторішою і комфортнішою.

Використовуйте світлі відтінки, щоб візуально збільшити простір

За допомогою певних відтінків можна створити ілюзію, що кімната здається більшою, ніж вона є насправді. Щоб уникнути відчуття тісного простору в маленькій кухні, використовуйте світлу палітру в оформленні приміщення.

Світлі кольори чудово виглядають на компактній кухні. Це можуть бути як нейтральні білий або бежевий, так і більш яскраві варіанти - жовтий, блакитний тощо. Стильний вигляд має і поєднання білої кухні зі світлою плиткою на підлозі та яскравими акцентами в декорі. Це можуть бути зелені штори, червоний посуд або жовта люстра. Головне, не змішувати яскраві кольори в одному інтер'єрі.

Виберіть Г-подібне планування меблів і задійте підвіконня

Під час облаштування кухні важливим фактором комфорту є використання принципу "робочий трикутник". Принцип полягає в правильному розміщенні холодильника, раковини та плити. Дотримання "робочого трикутника" дає змогу зберегти сили та заощадити час під час приготування їжі. За такого підходу раковину і плиту розділяють стільницею, при цьому до холодильника можна дотягнутися рукою.

Якщо кухня маленька, найкраще облаштовувати "робочий трикутник" із Г-подібним плануванням меблевого гарнітура. Також гарне рішення - задіяти підвіконня. Якщо доповнити цю зону складною конструкцією, вийде досить місткий обідній стіл. У малогабаритній кухні не варто відмовлятися від навісних шафок: вішати їх потрібно високо, але не прямо під стелю.

Знайдіть зручні рішення для зберігання речей

Навіть у маленькій кухні можна знайти оптимальні рішення, як зручно зберігати кухонне приладдя і продукти. Якщо стелі в кімнаті досить високі, можна використовувати настінні шафки зі скляними дверцятами, які візуально виглядають більш "легкими".

Якщо стелі низькі, від навісних конструкцій краще відмовитися. У такому разі дизайнери радять зробити нижні підлогові модулі більш місткими і функціональними, а на стінах розмістити лаконічні полички для зберігання найнеобхідніших речей. Так не створюватиметься відчуття захаращеності, але при цьому улюблена приправа або рослинна олія завжди буде під рукою.

Створіть красиву і зручну зону для прийому їжі

При створенні інтер'єру кухні часто вся увага приділяється облаштуванню зони для приготування їжі, тоді як частина кімнати для прийому їжі залишається обділеною увагою. І все ж навіть за наявності маленької кухні багато часу проводиться саме в цьому приміщенні: сім'я снідає, обідає і вечеряє, приходять гості тощо.

Оптимальне рішення для компактної кухні - круглий стіл і кілька стільців. Також можна вибрати компактний кутовий диван: у ньому можуть бути передбачені приховані ніші для зберігання речей, що теж зручно при обмеженому просторі.

Об'єднайте кухню і вітальню, якщо дозволяє планування

Якщо є можливість зробити перепланування у квартирі, з'єднавши кухню і вітальню, можна розглянути такий варіант. Особливо зручним він виявиться для тих, хто не часто готує їжу, а здебільшого замовляє доставку або ходить у кафе/ресторан.

При об'єднанні кухні та вітальні або у випадку з квартирою з вільним плануванням важливо простежити, щоб кухонний простір не домінував в інтер'єрі. Уникнути цього допоможе правильне зонування. Можна відокремити зону кухні від зони відпочинку стелажем або шафою.

Якщо йдеться про квартиру-студію, відокремити зону кухні можна не тільки меблями, а й розсувними дверима. Вони зручні тим, що за потреби повернути відкритий простір, можна просто розсунути двері. Якщо ж хочеться більше затишку або на кухні йде активний процес приготування їжі, двері можна закрити.

Підберіть кілька джерел освітлення

Один із варіантів освітлення малогабаритної кухні - плоска люстра. Така люстра не перевантажує простір, при цьому ідеально підходить для компактної площі та гарантує якісне освітлення.

Над зонами приготування їжі можна передбачити вбудоване точкове освітлення. Таке рішення зручне і практичне. Це може бути приховане підсвічування або світлодіодні стрічки, які кріпляться до навісних шафок. У зоні обіднього столу можна розмістити бра, щоб можна було посидіти з чашкою чаю в затишній атмосфері.

У кухні дизайнери радять віддати перевагу теплому або нейтральному освітленню. Це дасть змогу створити відчуття затишку та домашньої атмосфери.

Знайдіть оптимальний матеріал для підлоги

Ідей кухонної підлоги існує безліч, але вибрати оптимальний варіант за матеріалом і стилем у маленьку кухню може бути складно. Під час вибору матеріалу важливо звернути увагу на такі якості, як міцність, легкий догляд, ідеальне поєднання з іншими деталями інтер'єру.

Якщо для підлоги вибрали керамічну плитку в кухню, варто віддати перевагу варіантам більшого розміру. Велика плитка створює ілюзію великого простору. Тоді як маленька керамічна плитка утворює багато швів і стиків, що візуально, навпаки, "ріже" площу і розсіює увагу.

Для компактної кухні може також підійти підлога з натурального каменю або водостійкого ламінату відповідного відтінку.

Облаштуйте місце для компактної комори

Якщо кухню підтримувати в акуратному вигляді, навіть маленька кімната не здаватиметься тісною. Якщо ж приміщення буде постійно захаращеним, жодні секрети з візуального розширення простору не допоможуть.

Обов'язковою складовою маленьких кухонь є продумане місце для зберігання продуктів. Якщо в коридорі або в кімнаті є ніша, варто облаштувати в ній комору. Це чудове місце для зберігання продуктів і речей, які використовуються рідко, але все одно потрібні в побуті. У компактній коморі можна зручно розкласти святковий посуд, продукти тривалого зберігання, кухонний комбайн та інші речі. Таке рішення дасть змогу звільнити більше простору безпосередньо на кухні.

Відмовтеся від подвійної раковини на користь однієї чаші

Подвійна раковина - це дійсно зручно, якщо йдеться про простору кухню. У маленькому приміщенні вона, навпаки, крастиме такий цінний робочий простір і перевантажуватиме інтер'єр.

У малогабаритну кухню найкраще купити невелику, але містку раковину з однією чашею. Це дасть змогу зберегти більше робочої поверхні на стільниці. Раковина може бути з нержавіючої сталі або штучного граніту в нейтральних відтінках, які пасують до інтер'єру.

Залежно від габаритів раковини підбирається розмір змішувача. Змішувач може бути дугоподібний, Г-подібний або П-подібний. Два останні варіанти підходять для встановлення під навісними шафками. Дугоподібний змішувач добре виглядає в невеликій кухні з навісними поличками або відкритим простором над раковиною.

Пам'ятайте, що маленька кухня не любить багато речей, тому вибирайте мінімалізм і лаконічність. Якщо є можливість розмістити менше предметів меблів і декору, зробіть це. Віддавайте перевагу меблям у сучасному стилі: такі вироби вирізняються спокійним дизайном і не перевантажуватимуть інтер'єр.