Щоб диван був довговічним і зручним, під час вибору меблів важливо звернути увагу не тільки на зовнішній вигляд, механізм трансформації, матеріал оббивки, а й на тип наповнювача. Особливо це важливо для дивана, на якому планують спати. Розповімо про найпоширеніші типи наповнювачів та їхні переваги.

Комфортні наповнювачі для дивана в спальню

Якщо в планах купити диван для щоденного сну, важливо відповідально підійти до вибору наповнювача. Від цього залежить не тільки комфорт тих, хто спатиме на дивані, а й їхнє здоров'я та самопочуття вранці.

Ось які типи наповнювачів вважаються найкращими для дивана в спальню:

  • пружинний блок - всередині дивана розміщена основа з металевих пружин. Це може бути залежний пружинний наповнювач "Боннель" або незалежний наповнювач Pocket spring;
  • ламелі - модель з ламельною основою виділяється завдяки найкращим ортопедичним властивостям, гарантує неймовірний комфорт і не перешкоджає циркуляції повітря. Ламелі витримують інтенсивні навантаження;
  • латекс - цей матеріал належить до найбільш якісних і довговічних. Серед переваг латексу також варто відзначити підвищену еластичність, гіпоалергенність, зносостійкість, стійкість до неприємних запахів;
  • кокосова койра - такий наповнювач вирізняється еластичністю, міцністю, стійкістю до вологості, екологічністю. Серед інших плюсів варто виділити ортопедичний ефект, тривалий термін служби, достатній рівень жорсткості.

Усі ці наповнювачі забезпечують комфортні умови для щоденного сну. До того ж з ними диван служитиме довго і безпроблемно.

Найкращі наповнювачі для диванів у вітальню

Якщо правильно вибрати наповнювачі диванів для вітальні, можна розраховувати на комфортну експлуатацію і тривалий термін служби меблів.

Ось на які типи наповнювачів варто звернути увагу при виборі дивана у вітальню:

  • струттофайбер - це доступний за ціною наповнювач із поліефірних волокон. У його складі є шерсть, бавовна, льон, кокосова койра. Наповнювач відрізняється стійкістю до інтенсивних навантажень, швидко відновлює форму, гарантує ортопедичний ефект;
  • періотек - серед переваг періотека, як щільного, пружного і довговічного матеріалу, варто виділити гіпоалергенність, повітропроникність, стійкість до деформації, відсутність сприятливого середовища для розвитку хвороботворних мікроорганізмів;
  • дюрафіл - у цього наповнювача багато плюсів, серед яких гігієнічність, еластичність, стійкість до навантажень, стійкість до появи шкідливих бактерій, повітропроникність і вологостійкість;
  • пінополіуретан - наповнювач такого типу може бути литим або блоковим, останній вирізняється доступнішою вартістю, хоча за якістю практично не поступається першому. ППУ дає оптимальний баланс м'якості та пружності, гарантує екологічну безпеку, добре пропускає повітря і загалом досить комфортний у використанні.

Обираючи м'які меблі у вітальню, потрібно передбачити, чи будуть вони використовуватися тільки для відпочинку, чи також будуть місцем для сну. Цей момент також впливає не вибір наповнювача.

Варіанти наповнювачів для дивана на кухню

Наповнювачі диванів для кухні необов'язково мають бути дорогими, оскільки меблі в цій кімнаті не використовуються для сну, тільки для відпочинку. У цьому випадку краще звернути увагу на таку властивість наповнювача, як стійкість до сторонніх запахів.

М'які меблі для кухні найкраще купувати з такими наповнювачами, як латекс, струттофайбер або періотек. Ці матеріали не вбирають сторонні запахи, крім того, відрізняються комфортабельністю.

Найдовговічніший наповнювач

Якщо потрібно вибрати найдовговічніший наповнювач дивана, варто віддати перевагу латексу. Термін його служби становить 20 років. Довговічність - не єдина перевага латексу. Інші позитивні якості - оптимальний рівень м'якості, комфортабельність, анатомічний ефект, зносостійкість, гігієнічність. Недоліків у цього наповнювача не виявлено.

Варто зазначити, що найбільш недовговічним наповнювачем для диванів вважається поролон. Такий матеріал служить всього 3-5 років. Незважаючи на те, що спати на ньому досить комфортно і він недорогий, не варто розраховувати на довгий термін служби дивана з поролоном.

Найбільш екологічно чисті наповнювачі

Таку властивість, як екологічна чистота, мають і натуральні, і штучні матеріали. Якщо цей критерій відіграє важливу роль, можна вибрати такі наповнювачі: латекс, синтепух, кокос, пінополіуретан (ППУ).

Про переваги латексу, кокоса і ППУ вже згадано вище. Про плюси і мінуси синтепуха варто розповісти окремо. Синтепух належить до штучних наповнювачів, оскільки виробляється з волокон поліестеру з порожнистою структурою. Завдяки цьому матеріал добре пропускає повітря, швидко відновлює і на довгий час зберігає початкову форму. Цей варіант варто вибрати, якщо в пріоритеті надійність, м'якість і пружність, гігроскопічність, доступна ціна.

Найкомфортніші наповнювачі диванів

Такий параметр, як комфортабельність, досить індивідуальний. Одним подобається більш жорстка поверхня, іншим - більш м'яке наповнення.

Ті, хто вважає за краще вибирати меблеві вироби з високим рівнем жорсткості, можуть звернути увагу на кокосову койру або повсть. Останню виготовляють із натуральної вовни. До її особливостей можна віднести щільність, ізоляційні та захисні властивості. Серед інших відмінних характеристик повсті - рівномірний розподіл навантаження. Єдиний мінус - ризик утворення шкідливих мікроорганізмів.

Шанувальникам м'якої начинки дивана можна зробити вибір між латексом і синтепухом. Ще один варіант - синтепон. Цей наповнювач є недорогим синтетичним матеріалом, який здатний надати виробу м'якість і пружність. Але у нього є істотний недолік - короткий термін експлуатації.

Якщо підсумувати, дивани з блоком пружин і відносно м'яким наповнювачем вважаються найякіснішими і відрізняються тривалим терміном служби. Такі меблі прекрасно підходять для спальні або вітальні і можуть прослужити близько 10 років. При виборі конкретної моделі враховуйте призначення меблів, частоту використання і свій бюджет на покупку.