Якщо диван вважається обов'язковим елементом інтер'єру, то крісло - це додатковий, але вельми бажаний і комфортний предмет. Його можна поставити у вітальні, щоб зручно посидіти з книгою. Можна розмістити і в робочому кабінеті залежно від конструкції. Розкладне крісло може замінити ліжко в маленькій дитячій кімнаті. У статті розглянемо, які є види крісел, як вибрати матеріал каркаса, наповнювача та оббивки, а також відповідний розмір меблів.

Популярні види крісел

Крісло - вид меблів, який відрізняється різноманітною конструкцією. Такі вироби випускаються в різних варіантах, тож можна знайти комфортне м'яке крісло для читання або розкладну модель для сну дитини.

Ось основні види крісел:

  • класичне - лаконічний дизайн поєднується в цій моделі з простою конструкцією з м'якого сидіння і високої спинки, також можуть бути підлокітники;
  • розкладне - модель з механізмом трансформації для сну, в якій сидіння може розкладатися або викочуватися вперед;
  • реклайнер - зручний варіант меблів із фіксацією спинки під певним кутом, поворотним механізмом і секцією для підтримки ніг, що піднімається;
  • крісло-гойдалка - модель для комфортного відпочинку з можливістю погойдування вперед-назад, яка добре підходить для класичного інтер'єру;
  • крісло-мішок - сучасна безкаркасна модель, що складається з міцного чохла і наповнювача у вигляді поліуретанових кульок, відрізняється мобільністю і підвищеним комфортом.

Це тільки популярні види крісел, оскільки цей вид меблів представлений у значно більшому асортименті.

Де можна використовувати м'яке крісло

Крісла - універсальний предмет інтер'єру, тому використовувати їх можна практично в будь-якій кімнаті як вдома, так і в офісі. Єдиний нюанс - залежно від типу приміщення варто підібрати ту чи іншу модель крісла.

Крісла для вітальні

Оскільки у вітальні кріслами користуються часто, причому не тільки члени сім'ї, а й гості, меблі мають бути красивими, зручними і зносостійкими. Найкраще вибрати оббивку з міцної тканини, яка легко піддається чищенню. Крісла бажано вибрати в одному стилі з диваном, при цьому колір і форма можуть бути іншими.

Крісла для спальні

Для спальні найкраще вибрати крісла, які повністю відповідають смаку пари, оскільки в цій кімнаті виробами користуватимуться тільки вони особисто. Це може бути крісло-гойдалка, підвісне крісло, зручне м'яке крісло з підлокітниками. Різновид меблів не відіграє ролі, головне, щоб воно вписалося в інтер'єр і допомогло створити затишний особистий простір.

Крісла для дитячої кімнати

У дитячу найкраще вибрати крісла-мішки, оскільки ймовірність травмуватися об такі меблі практично нульова. Якщо купити крісло-грушу зі знімним чохлом, за ним можна буде легко доглядати: знімати чохол і прати його в машинці.

Крісла для кухні-їдальні

Якщо дозволяє площа кухні, для обіднього столу краще купити не стільці або табуретки, а зручні м'які крісла. Вони мають бути досить компактними і легкими, щоб без зусиль відсувати їх від столу. Такий варіант дає змогу зручно влаштуватися за столом із гостями та вести довгі бесіди.

Крісла для балкона або тераси

На балкон, терасу або в альтанку в саду можна вибрати металеві або дерев'яні крісла зі знімними подушками. Також оптимальний варіант - безкаркасні моделі з водонепроникним знімним чохлом.

Каркас, наповнювач і оббивка: види матеріалів

Залежно від того, які матеріали використовує виробник під час виготовлення крісла, його термін служби і вартість будуть високими або низькими.

Каркас крісла

Ось які види матеріалів можуть використовуватися для виготовлення каркаса крісла:

  • натуральне дерево - міцне і довговічне рішення, робить готовий виріб досить важким і дорогим;
  • МДФ, ДСП - економніший варіант порівняно з деревом, але водночас майже не поступається за міцністю, екологічною чистотою і терміном служби;
  • метал - каркасу з нержавіючої сталі або пофарбованого металу не страшні вологість, висока температура, підвищені навантаження, але може відчуватися тактильний дискомфорт, якщо метал використовується на відкритих частинах крісла;
  • натуральний ротанг або лоза - красивий матеріал, але примхливий у догляді, оскільки не стійкий до підвищеної вологості і температури, як варіант, можна замінити на штучний аналог.

Важливо правильно вибрати каркас, щоб уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому. Якщо крісло має витримувати підвищені навантаження або нестандартні умови експлуатації, слід враховувати це під час купівлі меблів.

Наповнювач крісла

Наповнювач усередині крісла може бути натуральним або штучним. Останній варіант більш поширений, оскільки не деформується і служить довгий час. Для спинки зазвичай використовують більш жорсткий матеріал, тоді як для сидіння - більш м'який.

Види наповнювачів для м'яких крісел:

  • поролон - м'який і недорогий варіант, який не може похвалитися довговічністю і стійкістю до вбирання запахів;
  • пінополіуретан - доступний за ціною, середньо-м'який, гіпоалергенний наповнювач, який не вбирає вологу і запахи;
  • пінополістирол - кульками з пінополістиролу набивають крісла-мішки, вони періодично збиваються, тому потрібно час від часу купувати додатковий обсяг наповнювача;
  • холлофайбер - переваги цього матеріалу такі ж, як у пінополіуретану;
  • кінський волос, гречане лушпиння, морські водорості - ці натуральні матеріали використовуються досить рідко, оскільки вбирають запахи і вологу.

Крісла, які використовуються і як спальне місце, можуть оснащуватися також пружинним блоком. Таке рішення дає змогу отримати максимально рівну поверхню для сну, при цьому і сидіти на такому кріслі комфортно: м'яко, але при цьому без того, щоб провалюватися глибоко в наповнювач. Якщо планується використовувати крісло для щоденного сну, найкраще вибрати модель із пружинним блоком Боннель: така особливість забезпечить тілу анатомічно правильне положення.

Оббивка крісла

Для оформлення м'якого крісла використовують багато матеріалів. Ось кілька популярних варіантів:

  • жакардовий шеніл - міцна, зносостійка тканина, що вирізняється привабливим виглядом і приємною текстурою, підходить для класичного стилю, модерну, ретро;
  • штучна замша - стійкий до деформацій і забруднень матеріал, на якому не видно невеликих подряпин, доступний у великій різноманітності відтінків;
  • велюр - оксамитова тканина з легкими переливами, міцна і зносостійка, еластична, не деформується, представлена в широкому асортименті за текстурою і кольором;
  • вельвет - м'яка тканина з висотою ворсу до 1 см, міцна і стійка до розтягування;
  • флок - матеріал з нетканою структурою, м'якою і щільною поверхнею;
  • в'язаний трикотаж - приємна на дотик тканина, стійка до механічних пошкоджень, легко чиститься від забруднень.

Вибирати оббивку потрібно не тільки за зовнішнім виглядом. Також варто звернути увагу на властивість матеріалу "антикіготь", якщо у квартирі живе кішка.

Який вибрати розмір крісла

Розміри крісла відіграють важливу роль для комфортної експлуатації меблів. Якщо члени сім'ї відрізняються різною статурою, варто вибрати більш широке крісло. Оптимальний параметр - 50-70 см. Глибина сидіння може становити 50-60 см, але може доходити і до 90 см.

Під час вибору розміру крісла варто звернути увагу і на висоту спинки. Меблі можуть бути як низькими, так і досить високими, тож цей параметр представлений у широкому діапазоні - від 32 до 770 см. Якщо крісло купується для роботи, спинка має бути високою. Низькі моделі більше підійдуть для короткочасного відпочинку або для відвідувачів, якщо йдеться про кабінет. Бажано, щоб спинка доходила хоча б до середини лопаток.

Висота сидіння в класичному кріслі має бути на рівні 40-50 см. Якщо виріб вибрано правильно, то встати з нього не складе труднощів. Підлокітники повинні мати таку висоту, щоб не піднімати плечі сидячого в незручне положення.

Рекомендації щодо вибору м'якого крісла

Щоб крісло радувало зовнішнім виглядом і комфортним використанням, потрібно уважно підійти до його вибору. Перш за все, варто звернути увагу на якість використовуваних матеріалів. Якщо хочеться, щоб крісло служило довго, не варто економити і вибирати бюджетні матеріали.

Комфортне крісло одночасно м'яке і пружне, а наповнювач швидко відновлює форму. Якість оббивки можна перевірити за наявністю потертостей і витягнутих ниток. Також варто перевірити наявність сертифікатів якості меблів.

Якщо в будинку є діти і домашні тварини, найкраще вибрати крісло з оббивкою, яка легко чиститься, практичною і зносостійкою. Така модель буде довше зберігати привабливий зовнішній вигляд.