Вибору меблів для ванної кімнати зазвичай надають менше значення, ніж у випадку з іншими приміщеннями. Це помилково, адже тут теж важливо мати можливість зручно розкласти речі та відчувати комфорт. Розглянемо, які є види меблів для ванної кімнати і на що звернути увагу, щоб знайти ідеальне рішення для свого санвузла.

Меблі для ванної: які бувають

Якщо потрібно купити меблі у ванну кімнату, слід відразу вирішити, які предмети знадобляться. Ось які є види меблів для санвузла:

  • тумба з умивальником - така тумба може бути підлоговою або підвісною. Виріб вирізняється простою формою і компактними розмірами, хоча габарити можна вибрати різні, як для просторого, так і для маленького приміщення. Тумба може бути з дверцятами або з висувними шухлядами, також може поєднувати в собі і той, і інший варіант;
  • підвісна шафка з дзеркалом - найчастіше в неї невелика форма, за шириною вона зазвичай відповідає ширині тумби. Шафка може оснащуватися дверима і кількома полицями всередині. Під дзеркалом також може бути відкрита поличка для косметичного та гігієнічного приладдя;
  • висока шафа або пенал - за невеликої площі можна вибрати високу і вузьку модель, яка не займає багато місця, але водночас вирізняється місткістю. У пеналі зручно зберігати засоби для прибирання санвузла, рушники для рук та інші речі;
  • дзеркало - дзеркало може бути не тільки в комплектації шафки, а й окремо. Обійтися без цього аксесуара у ванній неможливо. До того ж із ним буде не просто зручніше, а й просторіше в маленькій кімнаті. Особливо зручно користуватися дзеркалом із вбудованим підсвічуванням.

Купити меблі для ванної кімнати можна комплектом або окремо. Головне, щоб предмети інтер'єру підходили один одному за стилем, щоб оформлення було гармонійним і завершеним.

З яких матеріалів роблять меблі для ванної

Меблі для ванних кімнат мають бути не тільки красивими і зручними у використанні. Особливо важливо, щоб вони були практичними, довго служили, були стійкими до перепаду температур і підвищеної вологості. Тільки за таких характеристик вироби не деформуються у ванній. У зв'язку з цим під час вибору меблів потрібно звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовляються.

Які види матеріалів варто розглянути під час купівлі меблів для ванної:

  • дерево - деревина є дорогим і якісним матеріалом, але вона не завжди доречна в санвузлі. Деякі породи дерева не стійкі до підвищеної вологості, через що з часом втрачають привабливий вигляд. При використанні дерева виробники віддають перевагу масиву бука або вишні, при цьому обов'язково їх ретельно просушують і покривають декількома шарами спеціальних захисних засобів;
  • МДФ - з цього матеріалу можуть виготовлятися фасади, стільниці, корпус, декоративні елементи. Плити обов'язково покривають захисним складом, щоб підвищити вологостійкість. Завдяки спеціальній обробці плити МДФ виходять ідеально рівними і красивими;
  • ЛДСП - бюджетний матеріал, який можуть використовувати для виготовлення тільки корпусу або ж усього виробу. Оскільки ДСП може розбухнути через потрапляння води, її покривають спеціальною ламінацією і можуть додавати в стружку парафін для запобігання потрапляння вологи всередину.

Необов'язково при виборі недорогого матеріалу меблі прослужать мало. Важливо звернути увагу не тільки на вид матеріалу, а й на якість виконання кромки. Часто саме від неї залежить, чи зможе вода потрапити всередину і зіпсувати плиту. Якщо обрано тумбу з раковиною, доведеться вивчити і її матеріал.

Який вибрати розмір меблів для ванної

Варіанти сантехніки та меблів представлені в такому великому асортименті, що зовсім нескладно знайти відповідні за розмірами предмети як для маленької кімнати, так і для просторого санвузла, де є і душ, і ванна.

Якщо ванна маленька, варто звернути увагу на функціональні предмети інтер'єру, які не будуть просто так "з'їдати" корисну площу. Це можуть бути навісні тумба і шафа. Висота у них має бути оптимальною, щоб можна було зручно користуватися меблями і вмістити максимум необхідних речей.

Для просторої ванної немає обмежень у виборі меблів або сантехніки. Це може бути широка підлогова або навісна тумба, вузький пенал, підвісна шафка з полицями і дзеркалом. Головний предмет, зазвичай це тумба з раковиною, можна розмістити по центру стіни. Поруч із нею ставлять шафу або пенал.

При виборі розмірів меблів важливо враховувати, що вони не повинні стояти близько до ванни або душу, інакше на виріб потраплятиме вода. Оптимальна відстань між ними - від 15 см. Для зручної експлуатації тумби або шафи потрібно переконатися, що ніщо не заважає відкриванню дверей і висуванню шухляд.

На що звернути увагу під час вибору меблів у ванну

Дизайн меблів відіграє важливу роль, коли хочеться створити стильний і сучасний простір навіть у ванній кімнаті. Найчастіший варіант - лаконічний стиль і світла колірна гамма. Білі меблі гармонійно виглядають у будь-якому інтер'єрі ванної. Якщо хочеться нестандартний варіант, можна вибрати предмети чорного, сірого, червоного кольору.

Щоб меблі мали гармонійний вигляд, потрібно, щоб вони поєднувалися за стилем і кольором із сантехнікою. Якщо обрано прямокутний унітаз і раковину, найкраще віддати перевагу і такій тумбі. Якщо ж сантехніка вирізняється плавними лініями, є сенс купити і меблі такої ж форми. Кнопки, змішувачі мають підходити за кольором до ручок на дверях і шухлядах.

Під час вибору навісної або підлогової моделі потрібно враховувати, хто користуватиметься меблями. Літнім зручніший підвісний варіант, оскільки не потрібно нагинатися. Якщо ж у сім'ї є діти, то дістати до навісної шафки їм може бути складно.

Якщо є сумніви в тому, з якого матеріалу вибрати меблі для ванної, варто оцінити умови експлуатації. У маленькому приміщенні складніше захистити меблі від потрапляння води, тому варто віддати перевагу МДФ з хорошим захистом від вологи. Якщо приміщення просторе і мова не йде про меблі, які знаходяться біля душу або умивальника, можна вибрати і дерево або ДСП залежно від запланованого бюджету.

Кількість речей, які потрібно розмістити у ванній, - ще один важливий критерій, на який потрібно зважати під час вибору меблів. Якщо сім'я велика, то косметичних і гігієнічних засобів буде багато. Важливо передбачити, щоб усе це помістилося в тумбочку або шафку. Вишиковувати всю косметику на полиці або ванній - погане рішення, яке ускладнює прибирання.

Під час купівлі меблів у ванну кімнату бажано вибирати продукцію відомих і перевірених виробників. Це гарантія високої якості збірки і матеріалів. Такі меблі можуть коштувати дорожче, але вони повністю окуповують себе, оскільки служать довше за бюджетні моделі.