Диван - один з обов'язкових предметів інтер'єру як вдома, так і в офісі. Під час його вибору часто виникає питання, який варіант обрати - кутовий чи прямий? У цій публікації детально розповідаємо про те, яку модель краще купити в тому чи іншому випадку, і розглядаємо переваги кутових і прямих диванів.

Що потрібно знати про прямі дивани

Диван прямий - це класика, доступна у великій різноманітності моделей. Мільйони людей обирають саме цей варіант через його універсальність. Диван прямого типу можна поставити і в маленькій, і у великій кімнаті: меблі представлені в різних розмірах. Глибина сидіння може становити 70-120 см залежно від встановленого механізму трансформації.

Прямий диван може бути розкладним або нерозкладним. Останній можна використовувати для постійного сну, якщо вибрати модель із рівним спальним місцем. Також прямі дивани можна розділити на два типи за розташуванням спального місця: поздовжньо або перпендикулярно.

Переваги прямої моделі:

  • універсальність - прямі меблі зручні тим, що пасують до будь-якого інтер'єру і їх можна розмістити скрізь, як поруч зі стіною, так і посеред кімнати для поділу простору;
  • оптимальне використання площі - меблі прямої форми можна встановити вздовж стіни або в кутку, зберігши максимум вільного простору;
  • широкий вибір розмірів - прямі дивани можуть бути компактними, а можуть мати довжину 5-6 метрів, що дає змогу знайти варіанти як для маленької квартири, так і для просторого будинку;
  • комфортне спальне місце - більшість прямих диванів підходять для постійного сну, оскільки в розкладеному вигляді меблі виходять рівними і зручними;
  • різні механізми трансформації - прямі дивани оснащуються механізмами розкладки в широкому асортименті, тож можна знайти рішення під свої потреби.

Додатковий плюс прямого дивана - доступна вартість порівняно з кутовою моделлю. Оскільки в останній передбачена складніша конструкція, собівартість меблів виходить дорожчою. Якщо сума витрат відіграє важливу роль, варто звернути увагу на прямий варіант.

Що потрібно знати про кутові дивани

Найчастіше кутовий диван купують у простору вітальню або іншу кімнату, де не передбачається велика кількість меблів. На таких меблях зручно робити акцент в інтер'єрі, адже зазвичай вони масивні і легко привертають увагу.

Кутові дивани можуть бути Г-подібними і П-подібними. Також цей предмет інтер'єру може відрізнятися типом конструкції: є моделі з жорстким кріпленням, форма яких не може змінюватися, а також є моделі, блоки в яких не скріплені між собою. Останні можна трансформувати як завгодно. Модульний кутовий диван можна легко вписати в будь-яку кімнату: потрібно просто переставити блоки так, як буде зручно в конкретному приміщенні. Але модульні дивани підходять тільки для тимчасового сну, наприклад, коли потрібно залишити на ніч гостя.

Переваги кутового дивана:

  • оптимальне використання простору - диван кутової форми краще задіює кут порівняно з прямими меблями;
  • велика кількість місць - на кутовому дивані може розміститися одночасно досить багато людей, деякі моделі передбачають шість місць для сидіння;
  • цікавий зовнішній вигляд - кутові дивани мають більш ефектний і стильний вигляд;
  • комфорт - завдяки своїй ергономіці кутова модель може забезпечити комфортне положення під час відпочинку, а в розкладеному вигляді може замінити двоспальне ліжко для сну;
  • універсальне розміщення - диван з кутовим модулем можна поставити не тільки біля стіни в кутку, але і в центрі приміщення для виділення зони відпочинку;
  • багатофункціональність - диван кутового типу підходить для комфортного відпочинку, за наявності механізму трансформації його можна використовувати для сну, а якщо є ще й прихована ніша під сидінням, то в ньому можна ще й зберігати речі.

Кутовий диван - це чудове рішення для великої вітальні. При великому розмірі такі меблі цілком можуть замінити одразу кілька виробів: класичний диван, ліжко, крісла і пуфики. Якщо всередині дивана передбачена ніша для постільної білизни, то він замінить ще й комод або тумбу для зберігання речей. Усе це дає змогу заощадити корисний простір у кімнаті, але при цьому не погіршити її функціональність.

У кутового дивана можна знайти два недоліки. Навіть невелика модель кутових меблів виглядає досить недоречно в маленькій кімнаті, перевантажуючи простір. Ще один мінус - ціна. Кутові дивани зазвичай коштують дорожче, ніж прямі, хоча завжди можна знайти доступні за вартістю варіанти у бюджетних брендів.

Прямі та кутові дивани: порівняння моделей і вибір конкретного варіанту

Диван прямий і кутовий має свої переваги та недоліки. Щоб остаточно визначитися з моделлю, варто порівняти два варіанти за конкретними критеріями. Так простіше зробити вибір на користь одного або іншого.

Використання простору

Кутовий диван оптимально задіює кути або кутову зону приміщення. Актуальне рішення, якщо хочеться облаштувати затишну зону відпочинку в кутку вітальні.

Прямий диван можна поставити в кутку, уздовж стіни, посеред кімнати. Якщо є багато вільного простору, можна вибрати такий варіант.

Місткість

У великого кутового дивана більше місць для сидіння. Це чудове рішення для сім'ї з дітьми або для тих, хто часто приймає вдома гостей.

На прямому дивані стандартного розміру може розміститися одночасно менше людей. Але при цьому він має більш елегантний вигляд. Така модель більш доречна у квартирі-студії або в офісі.

Функція трансформації

При розкладанні кутового дивана виходить велике спальне місце. Але якщо меблі модульні і погано фіксуються, спати на них може бути некомфортно.

Прямий диван може розкладатися або не розкладатися. Якщо правильно вибрати механізм трансформації, меблі можуть стати альтернативою ліжка і безпечно використовуватися для щоденного сну.

Зовнішній вигляд

Завдяки ефектному зовнішньому вигляду кутовий диван можна використовувати як яскравий акцент в інтер'єрі.

Стильний прямий диван може також мати незвичний і привабливий вигляд. Завдяки класичній конструкції його легко вписати в різні стилі інтер'єру.

Вартість

Оскільки кутовий диван складніший у виробництві, відрізняється ексклюзивним дизайном і нестандартною конструкцією, він зазвичай обходиться дорожче, ніж прямі меблі.

Прямі дивани здебільшого доступніші за ціною, але на вартість впливає і бренд, матеріали, що використовуються для виготовлення каркаса і оббивки. Деякі високоякісні моделі не поступаються за ціною кутовим меблям.

Коли може бути доречний тільки прямий або кутовий диван?

Є ситуації, коли немає сенсу думати, який вибрати диван - прямий або кутовий, оскільки є тільки одне рішення. У яких випадках може бути доречною тільки певна модель:

  • у маленьку кімнату краще вибрати невеликий прямий диван, щоб не захаращувати простір надлишком меблів;
  • у простору вітальню, де регулярно бувають гості та збирається велика родина, варто купити великий кутовий диван;
  • у приміщення з класичним інтер'єром більше підійде прямий диван, оскільки він має більш традиційний вигляд;
  • для вітальні, в якій періодично змінюють розстановку меблів, варто вибрати пряму модель, оскільки її за необхідності можна поставити і біля стіни, і посеред кімнати;
  • за обмеженого бюджету також варто придивитися до прямих варіантів, оскільки серед них простіше знайти якісні та недорогі.

Залежно від того, який критерій відіграє більшу роль, вибирається модель дивана. Одні орієнтуються насамперед на площу приміщення, інші - на кількість людей, яких потрібно розміщувати на дивані. Для третіх же вирішальним фактором стане вартість меблів.

Основні критерії при виборі прямого або кутового дивана

Під час вибору прямого або кутового дивана потрібно оцінити низку характеристик, які вказуватимуть на якість виробу, його функціональність, комфортну експлуатацію тощо. На які основні критерії звернути увагу, якщо потрібно купити диван:

  • розмір - визначте оптимальні габарити дивана, вимірявши виділену під нього площу в кімнаті;
  • матеріал каркаса - надійнішим і довговічнішим вважається натуральне дерево, у бюджетних моделях може використовуватися ДСП;
  • матеріал оббивки - гобелен, жаккард і шеніл відносяться до довговічних матеріалів, велюр і флок вважаються практичними і недорогими;
  • механізм трансформації - плануючи використовувати диван для сну, потрібно вибрати зручний механізм розкладки, наприклад єврокнижку, акордеон, дельфін;
  • наповнювач - попитом користуються моделі з пружинними блоками і синтетичними наповнювачами, які не деформуються і швидко відновлюють форму (поліуретан, холлофайбер, синтепон).

При виборі дивана важливо визначитися з основними потребами: кількістю місць, розміщенням меблів у кімнаті, дизайном, необхідністю спального місця. З урахуванням особистих переваг рекомендується вибрати прямий або кутовий диван, оскільки обидва варіанти мають свої переваги.