У вітальні є відразу два призначення - відпочинок сім'ї та прийом гостей. Щоб обидві функції виконувалися на всі 100%, важливо правильно облаштувати головну кімнату в будинку. У цьому не останню роль відіграє освітлення. Якщо приділити йому особливу увагу, вітальня вийде затишною і красивою.

Вибір люстри під стиль вітальні

Люстра матиме гармонійний вигляд в інтер'єрі вітальні, якщо вибрати її з урахуванням особливостей дизайну. Розглянемо, які люстри можна підібрати для різних стилів інтер'єру.

Сучасний стиль

Для сучасного стилю характерними рисами є мінімалізм і простота. Це потрібно враховувати і під час вибору люстри.

Сучасна модель люстри - це світильник, який підійде як для вітальні, так і для будь-якої іншої житлової кімнати. Металеві світильники, хромовані лампи, стельові світильники зі скляними елементами - різноманітність моделей для сучасного інтер'єру радує.

Сучасні люстри можуть бути досить функціональними. Якщо світильник комплектується пультом, то в ньому можна змінювати інтенсивність освітлення, колір, змінювати тепле освітлення на холодне і навпаки.

Класичний стиль

Для класичного інтер'єру вітальні ідеально підходять люстри з натуральних матеріалів у теплій колірній гамі. Ось які варіанти можна вибрати:

  • стельові люстри з красивим декором;
  • дизайнерські люстри-свічки;
  • люстри з великою кількістю плафонів;
  • люстри в кольорах міді, золота або бронзи.

У класичному стилі переважає симетрія, тож важливо вибрати світильник правильної форми. Кількість плафонів слід розраховувати залежно від площі кімнати: чим вона більша, тим більше має бути плафонів.

Індустріальний стиль

Індустріальний стиль можна описати як строгий, просторий і мінімалістичний. У такому інтер'єрі відмінно виглядають унікальні промислові світильники.

Люстри у вітальні в стилі лофт можуть бути досить габаритними, оскільки цей стиль найчастіше вибирають для просторих приміщень. Світильники можуть відрізнятися незвичайною формою конструкції й оснащуватися оголеними лампочками без плафонів.

Скандинавський стиль

Вітальня в скандинавському стилі - це натуральні матеріали, природні відтінки, помірний декор. Для такого інтер'єру варто вибрати світильники з простим дизайном і природною колірною гамою. Це можуть бути люстри з дерев'яною конструкцією, підвісні металеві світильники або лампи з тканинними абажурами.

Люстри в скандинавському стилі найчастіше виконані в одному-трьох кольорах. Плафон може бути як один, так і кілька, що дає змогу вибрати відповідну модель під розмір вітальні.

Особливості вибору люстри залежно від параметрів вітальні

Під час вибору люстри відіграє роль не тільки задуманий дизайн вітальні, а й інші важливі параметри приміщення. Це тип і висота стелі, а також площа залу. Розповімо докладніше про кожен параметр.

Висота стель

Для стандартного приміщення з висотою стелі до 3 метрів варто вибрати плоску стельову модель або люстру з невеликим плафоном, опущеним не більше ніж на 30 см. Якщо віддати перевагу більш об'ємному світильнику, він візуально зробить кімнату нижчою. Для візуального розширення вітальні, можна вибрати люстру з плафонами, спрямованими в сторони або в стелю.

Для вітальні зі стелями вище 3 метрів можна вибрати підвісну або ярусну люстру. Такі люстри мають розкішний вигляд у просторих кімнатах. Звисаючі люстри можна вибрати з різних матеріалів: дерева, металу, кришталю тощо.

Тип стелі

Люстру важливо вибирати не тільки за висотою стелі, а й за типом покриття. Найпопулярнішими є два варіанти стелі:

  • натяжна - для такої стелі важливо уважно підбирати лампу, щоб не зіпсувати натягнуту ПВХ-плівку. Важливо, щоб плафони не були спрямовані вгору і не розташовувалися занадто близько до плівки. Потужність ламп розжарювання не має бути вищою за 60 Вт. Краще купити для люстри малопотужні led-лампи.
  • фарбована - у випадку з класичною шпакльованою стелею можна вибирати будь-яку люстру. Тут можна не морочитися ні з напрямком плафонів, ні з потужністю ламп.

Незалежно від типу стелі важливо витримати загальний стиль кімнати. Світильник і полоток також повинні підходити один одному за колірною гамою.

Площа кімнати

Люстра має обов'язково відповідати своїми габаритами площі кімнати. Мініатюрний світильник матиме поганий вигляд у великій вітальні, але й кришталева люстра діаметром до метра буде зайвою в маленькій стандартній кімнаті у квартирі.

У невелику вітальню площею до 20 квадратних метрів можна вибрати люстру з 3-5 плафонами. Якщо площа приміщення більша, варто купити люстру з 5-7 джерелами світла, щоб у приміщенні було комфортне освітлення в кожному куточку. Також можна віддати перевагу світильнику із застосуванням led-технології: світлодіоди світять яскраво, але споживають мало електроенергії. Такий варіант можна використовувати і за наявності натяжної стелі, оскільки світильник не нагріватиме плівку.

Вітальня площею близько 40 квадратних метрів буде добре освітлена, тільки за наявності декількох світильників. У такій кімнаті можна встановити центральну люстру, а також додатково розмістити по периметру бра. Настінні світильники можна поставити і точково - в зонах відпочинку.

Красива люстра з яскравим світлом додасть затишку вітальні та створить чудові умови як для відпочинку сім'єю, так і для святкових вечерь у колі друзів. Використовуйте рекомендації з цієї статті, щоб знайти найкращі світильники для свого будинку.