Кухня - місце, де сім'я збирається разом і проводить досить багато часу. Усім хочеться, щоб ця кімната була по-особливому затишною і зручною. Досягти цього можна за допомогою правильного вибору меблів. М'які меблі зроблять простір комфортним і додадуть йому домашньої атмосфери. Розглянемо основні критерії та особливості вибору м'яких меблів на кухню.

Варіанти оббивки для кухонних м'яких меблів

Кухня має бути зручною, практичною і функціональною. Але в гонитві за функціональністю і комфортом важливо не забувати і про естетичну складову. Щоб у приміщенні було приємно перебувати, хотілося запрошувати додому гостей і збиратися всією сім'єю за вечерею, кухня має бути ще й красивою. М'які меблі з привабливою і якісною оббивкою також можуть допомогти досягти цього.

У кухні є досить багато негативних факторів, здатних вплинути на оббивку м'яких меблів. Це і різкий перепад температур, і високий рівень вологості, а також бруд, кіптява і жир, що осідає на поверхні меблів під час приготування їжі. Якщо вибрати меблі в кухню з оббивкою поганої якості, їхня привабливість і функціональність незабаром знизиться під впливом негативних факторів.

Оббивка м'яких меблів для кухні має бути стійкою до агресивного середовища. Ось які варіанти найчастіше розглядають покупці:

  • екошкіра - відносно недорогий матеріал вирізняється практичністю, легким доглядом, високою стійкістю до вологості та жиру, не вбирає неприємних запахів, але прослужить менше порівняно з натуральною шкірою;
  • натуральна шкіра - гарантує довгий термін служби, є екологічним, практичним і дорогим матеріалом, вирізняється досить високою стійкістю до механічних пошкоджень, але може спричиняти дискомфорт під час контакту в спекотну пору року, схильна до вбирання сторонніх запахів;
  • оксамит, велюр - ці матеріали мають привабливий і дорогий вигляд і забезпечують комфортне використання, але вбирають запахи, складні в догляді, можуть втратити привабливість через вплив вологості;
  • флок - міцний і зносостійкий матеріал, витримує навантаження, водостійкий, легко чиститься і не боїться перепадів температур, м'який і приємний на дотик, але вбирає запах диму, тому не підходить для будинку, де курять;
  • рогожка - екологічний матеріал вирізняється простотою і легкістю в догляді, досить міцний, недорогий, але може втратити привабливість, якщо в будинку є кішка;
  • мікрофібра - за тактильними відчуттями цей матеріал нагадує нубук або замшу, при цьому він практичний, приємний на дотик, відштовхує воду, швидко сохне, тримає форму.

Під час вибору оббивки важливо враховувати особливості своєї кухні. Якщо кімната велика і є можливість поставити м'який куточок або диван подалі від робочої зони, можна вибрати і менш зносостійку оббивку.

М'які дивани для кухні: яку конструкцію вибрати

Вибираючи м'які меблі в кухню, багато хто зупиняється на куточку або прямому дивані. Коли вільний простір кухні дає змогу поставити не стільці, а диванчик, такий варіант вважається більш прийнятним, адже набагато зручніше вечеряти або посидіти з чашкою чаю на дивані, ніж на стільці. У такій кухні хочеться зустрічатися з гостями і проводити більше часу з сім'єю.

Виробники меблів пропонують різноманітні варіанти конструкції диванів для кухні. Найчастіше можна зустріти два поширені типи конструкції:

  • прямий м'який диван - має вигляд м'якої лавки, водночас може комплектуватися стільцями та обіднім столом, оформленим у такому ж стилі. Якщо кухня маленька, найкраще вибрати диванчик без підлокітників. Такий варіант буде більш практичним. У великий кухонний простір можна купити прямий диван з підлокітниками і докупити також пару табуреток для гостей;
  • кутовий диван - такий варіант відрізняється функціональністю і добре підходить для невеликого приміщення. З кутовою моделлю вийде максимально корисно використовувати простір вільного кута. Підбирати напрямок кута меблевої конструкції потрібно з урахуванням особливостей конкретного простору, де планується розмістити диван. Якщо конструкція модульна, то кут можна легко змінити. Важлива перевага кутового дивана для кухні - наявність місткої секції під сидінням для зберігання посуду або продуктів, що виявиться особливо корисним у маленькій кімнаті.

Якщо кухня велика і хочеться створити незвичайний інтер'єр, можна вибрати і нестандартну конструкцію, наприклад, круглий диван. Але важливо розуміти, що вартість таких меблів досить висока.

Функціональні меблі для кухні: на що звернути увагу

Якщо простір обмежений невеликою площею і потрібно вибрати функціональні меблі, варто звернути увагу на дивани з секціями для кухні. Приховані під сидінням відсіки для зберігання кухонного приладдя та інших речей - практичне рішення, яке оцінить багато хто. М'які дивани з секціями або висувними відсіками для пляшок та іншого допоможуть істотно заощадити місце в кухонних шафках і тумбах.

Функціональні м'які меблі також дозволяють організувати на кухні додаткове спальне місце. Розкладний диван можна вибрати для кімнати із середньою або великою площею. М'які меблі в кухню з механізмом трансформації допоможуть легко вирішити питання з розміщенням гостя на ночівлю.

Диван зі спальним місцем або секціями для кухні - не єдине функціональне рішення серед варіантів меблів. Також можна вибрати крісло, в якому передбачено висувний відсік для зберігання посуду і не тільки. Місце для речей може бути і під сидінням крісла, як у випадку з диваном. Зазвичай воно досить містке, тобто можна заховати після використання блендер, міксер або соковижималку, щоб не займати місце на робочому кухонному столі. Такі рішення дають змогу не захаращувати простір і легко підтримувати порядок у маленькій кухні.

Як вибрати м'які меблі на кухню з урахуванням особливостей простору

Виробники пропонують досить великий вибір меблів для кухні: дивани, куточки, крісла, пуфи та інші предмети інтер'єру. М'які меблі відрізняються за зовнішнім виглядом, конструктивними і функціональними особливостями, ціною тощо. Підбирати виріб найкраще, орієнтуючись на свою конкретну кухню, а не на модні тенденції або узагальнені поради дизайнерів.

Розглянемо кілька варіантів кухонних м'яких меблів для кімнат різного планування:

  • для лінійної лінії інтер'єру можна вибрати комплект із прямого дивана і пуфів, який зможе створити повноцінну обідню зону. Таке рішення вирізняється високим комфортом і практичністю. Застосування меблевого комплекту має компактний і гармонійний вигляд у кухні із середньою або великою площею;
  • за обмеженого простору можна віддати перевагу м'яким кухонним куточкам, які дають змогу раціонально використовувати площу, зокрема й зону кута. Кутовий диван із цілісною конструкцією або з окремих модулів підходить під будь-який стиль кухні, має привабливий і акуратний вигляд. Завдяки наявності секцій вирішиться питання з економією місця в кухонному гарнітурі;
  • за П-подібної конфігурації варто вибрати функціональні меблі, наприклад, модульний диван із висувними шухлядами, крісла-трансформери, пуфи з прихованою нішею для речей. Такі меблі зроблять кімнату функціональною, практичною і комфортною;
  • якщо в кухні використовується планування "острів", можна звернути увагу на невеликий диванчик, стильні крісла або пуфи. Форма і оббивка меблів не грають ролі, їх можна вибрати з урахуванням особистих переваг;
  • для класичного інтер'єру можна підібрати стандартний м'який куточок невеликого розміру. Такий варіант завжди виграшно виглядає в невеликій кухні. З ним простір стає більш затишним і домашнім.

Меблі для кухні обов'язково мають бути зносостійкими та зручними. Але важливо не зациклюватися на цих двох параметрах. Щоб кухонний простір був практичним і красивим, у ньому хотілося проводити більше часу, варто купити красиві та стильні меблі з продуманими функціональними особливостями.