Кухня - одне з найважливіших місць у квартирі чи будинку. У цій кімнаті збираються всі члени сім'ї, а отже, всім має бути комфортно. Важливо так облаштувати кухонний простір, щоб у ньому було не лише зручно снідати, обідати та вечеряти, а й готувати їжу. При виборі кухонного гарнітура необхідно врахувати багато аспектів. Ділимося порадами, як вибрати якісну та красиву кухню.

Віддавайте перевагу практичним матеріалам

Кухонний гарнітур може бути виготовлений із ДСП, ЛДСП, МДФ або натурального дерева. Це найпоширеніші види матеріалів для кухонь. Меблі з плитних матеріалів користуються особливим попитом, оскільки приваблюють відносно доступною вартістю. Додаткові плюси - практичність, велика різноманітність кольорів, простота догляду, стійкість до експлуатаційних навантажень. При дбайливому використанні та правильному догляді кухня із МДФ або ДСП може прослужити досить довгий час.

Приділіть особливу увагу матеріалу стільниці

Стільниця витримує значно більші експлуатаційні навантаження, ніж фасад, тому вибір матеріалу для робочої поверхні потребує особливої уваги. Популярний матеріал – ДСП з покриттям пластиком. Облицювання пластиком забезпечує стільниці високу міцність та зносостійкість. Товщина елемента може бути 38 мм, рідше – 28 мм.

Якщо стільниця довга або передбачено кут, важливо продумати з'єднання. Для цього може використовуватись алюмінієва планка. Щоб місце з'єднання було малопомітним, можна віддати перевагу єврозапилу.

Потрібне рішення - стільниця з натурального матеріалу: мармуру, дерева, граніту. Але важливо розуміти, що такий елемент гарнітура обійдеться недешево, до того ж вимагатиме особливого догляду.

Виберіть тип кухонного гарнітуру з урахуванням розміру кімнати

Кухня може бути пряма або кутова. Прямий лінійний гарнітур розміщується вздовж стіни та вважається найуніверсальнішим. Такий комплект можна встановити у приміщенні будь-якого розміру. Ширина лінійного гарнітура – від 120 см.

Кутова кухня - містка, ергономічна, встановлюється вздовж двох суміжних стін. Такий гарнітур займає більше місця, але і вміщує більше кухонного приладдя. Якщо приміщення дозволяє, краще поставити кутову кухню та ефективно використовувати простір кута, де найчастіше монтується тумба з мийкою.

Якщо кімната нестандартна, варто вибрати модульну кухню. Це окремі секції різних розмірів та призначення, які збираються в гарнітур на власний розсуд. Покупець сам вибирає, які саме модулі йому потрібні, а які ні, і де саме встановити той чи інший елемент.

Підбирайте не більше двох кольорів для меблів на кухню

Кольори кухонних меблів можуть бути різними – від спокійних та нейтральних відтінків до яскравих кольорів. У деяких гарнітурах поєднуються відразу кілька кольорів. Дотримуйтесь наступних рекомендацій, вибираючи відтінок меблів на кухню:

  • однотонний комплект є гарним рішенням для маленької кімнати – оптимальним варіантом у цьому випадку буде світлий тон, оскільки темний може перевантажувати простір;
  • в одному кухонному гарнітурі повинні поєднуватися не більше двох відтінків - кольори можуть бути контрастними, так і з однієї палітри;
  • якщо меблі двокольорові, то краще, щоб верхня частина гарнітура була світлішою – це не тільки простіше у догляді, але й візуально створює ефект легкості;
  • якщо подобається кухонний гарнітур у яскравих кольорах або з виразним декором, краще уникати кислотних відтінків – такі меблі швидко набридають і створюють додаткове навантаження для очей.

Якщо хочеться, щоб кухня служила довго, краще віддати перевагу класичним кольорам: бежевому, коричневому, чорному. Мода на популярні відтінки швидко минає, а класика завжди виглядає актуальною.

Вибирайте дизайн кухні на свій смак

Який стиль кухні вибрати, залежить тільки від особистих переваг того, хто нею користуватиметься. Перш ніж визначитися з дизайном меблів, слід дізнатися, які варіанти:

  • класика — для класичного стилю характерними є такі характеристики, як правильна геометрія, симетричне розташування елементів, центральне розміщення плити, натуральні матеріали, а також досить масивний вигляд;
  • хай-тек - один із сучасних стилів, який передбачає використання скла або металу, просту форму, однотонні забарвлення, наприклад, чорний, сірий або білий, глянсові фасади;
  • прованс - для такого гарнітура характерні просте фрезерування фасадів, ніжні відтінки (м'ятний, лавандовий, оливковий), велика кількість полиць з декором;
  • кантрі – для відтворення сільського затишку потрібно використовувати натуральні кольори «під дерево» та матеріали відповідної фактури;
  • скандинавський – відсутність складних форм та декору, простота, функціональність, переважання натуральних матеріалів, безліч джерел світла вважаються основними відмінностями кухні у стилі «скандинавський».

Найкраще вибрати кухню, яка відповідає своїм стилем усьому оформленню квартири чи будинку. Так, весь інтер'єр житла буде гармонійним.

Продумайте заздалегідь розміщення техніки та зберігання кухонного приладдя

Щоб модель кухонного гарнітура виявилася саме тією, яка буде зручною у використанні, важливо заздалегідь передбачити, чи достатньо в ній місця для зберігання посуду та продуктів, чи вдасться розставити всю необхідну кухонну техніку?

Що варто враховувати під час вибору меблів на кухню? Для початку важливо зрозуміти, яка техніка використовуватиметься і де вона стоятиме. На робочій поверхні має залишитись достатньо місця для роботи з продуктами. Якщо посуду та іншого кухонного начиння багато, потрібно продумати, де і як воно зберігатиметься: у шафі, у висувних ящиках, на полицях у тумбах тощо. щоб можна було швидко дістати все потрібне.

Вибір кухні - досить складний процес, але знайти відповідний за стилем, комплектацією та кольором гарнітур цілком реально, якщо дотримуватися рекомендацій і враховувати індивідуальні потреби та бажання.