Туалетний столик - особиста зона дівчини або жінки, де вона може комфортно наносити макіяж і створювати зачіски. Кожній хочеться мати свій куточок, де можна зберігати косметику і приділяти час турботі про себе і красу. Щоб таке місце було максимально зручним, необхідно правильно вибрати стіл із дзеркалом.

Як з'явилися туалетні столики: трохи історії

Туалетні столики - це не сучасний предмет меблів. Такі столики придумали досить давно. У середньовіччі косметичними столиками користувалися тільки аристократи і багаті люди. Меблі виготовляли з цінних порід дерева, прикрашали складним різьбленням і позолотою.

Раніше туалетний столик потрібен був не тільки для догляду за собою, він також підкреслював високий соціальний статус своєї власниці.

Минуло досить багато часу, коли туалетний столик із дзеркалом став доступний абсолютно всім. Тепер це незамінний предмет інтер'єру в спальні. Функціональні меблі призначені для догляду за собою і створення різних образів.

Які є різновиди туалетних столиків

Туалетний столик у спальню доступний у найрізноманітніших варіантах. Завдяки тому, що виробники пропонують близько десятка типів столиків у спальню, кожна дівчина може підібрати для себе найбільш зручний варіант.

Отже, який можна купити туалетний столик:

  • класичний - гарне рішення для невеликих приміщень, оскільки передбачає компактну конструкцію із закріпленим на стільниці прямокутним дзеркалом;
  • трельяж - досить масивний варіант, оснащений потрійним дзеркалом (основна широка частина і дві вужчі стулки з боків);
  • трюмо - у цій моделі передбачено велике дзеркало в повний зріст і невелика тумба або комод під ним;
  • стіл зі складним дзеркалом - універсальний столик можна використовувати і як робоче місце, найчастіше дзеркало в ньому прикріплено на нижній розкладній частині стільниці;
  • стіл із поворотним дзеркалом - двостороннє дзеркало в такому столі закріплене на кронштейні або рухомій платформі;
  • туалетний столик без дзеркала - зазвичай це мініатюрний варіант столу, який можна використовувати з настінним або настільним дзеркалом;
  • комод із дзеркалом - такий варіант чудово підходить для зберігання великої кількості косметики;
  • консоль - вузький макіяжний столик підходить для маленької спальні і часто оснащується висувною шухлядою.

Який варіант вибрати, залежить від площі кімнати, кількості косметики та особистих потреб дівчини.

Особливості та критерії вибору туалетних столиків

Туалетний столик у спальню доступний у великому розмаїтті варіантів, тому слід знати, на що звернути увагу, щоб вибрати відповідний варіант. Наводимо основні критерії підбору столика для мейк-апу.

Форма

Туалетний столик із дзеркалом або без дзеркала може бути різної форми:

  • квадратний - компактний і досить зручний варіант;
  • прямокутний - підходить для більш просторих кімнат, займає більше місця, комплектується тумбами, шухлядами і полицями;
  • круглий - гарне рішення для класичного інтер'єру, більш функціональний у комплектації з тумбою або поличками;
  • овальний - виглядає не масивно, не найзручніший щодо організації місць для зберігання;
  • трикутний - встановлюється в кутку, може оснащуватися тумбою або неглибоким ящиком.

Матеріал виготовлення

Косметичний столик може виготовлятися з одного матеріалу або з комбінації матеріалів для більш виграшного вигляду. Основні види матеріалів - це натуральне дерево, МДФ, ДСП, загартоване скло, текстиль, шкіра та екошкіра.

Дерев'яні столи впишуться в будь-який інтер'єр. Дорожчі варіанти - це масив бука, горіха, вишні. Недорога альтернатива - сосна або вільха. Бюджетні меблі виготовляються з МДФ і ДСП. При правильній обробці такі вироби теж красиві, міцні та безпечні.

Стильний вигляд мають і столики із загартованого скла. Такий матеріал не боїться плям від косметики та інших засобів. Текстиль і шкіру зазвичай використовують для оздоблення.

Оснащення

Столик для макіяжу буде особливо зручним в експлуатації, якщо він функціональний і оснащений усім необхідним. Насамперед ідеться про хороше дзеркало. Але також важливо звернути увагу на рівень освітлення в кімнаті. Якщо в ній постійно темно, краще вибрати туалетний стіл з підсвічуванням.

Туалетний столик із дзеркалом і підсвічуванням може бути з трьома типами освітлення:

  • точкові світильники - зазвичай вони розташовані над дзеркалом або з боків від нього;
  • контурне підсвічування - таке освітлення вбудоване в саме дзеркало;
  • декоративне підсвічування - воно прикрашає інтер'єр, але не покращує огляд.

При виборі меблів у спальню важливо також передбачити, щоб столик косметичний оснащувався місцями для зберігання. Це можуть бути висувні шухляди, полички, тумби. Завдяки цьому стільниця залишатиметься чистою, адже всі баночки і тюбики будуть заховані і розкладені по полицях.

Розміри

Туалетний столик для макіяжу з підсвічуванням може бути як компактним, так і досить великим. Яку модель вибрати, залежить від розмірів приміщення і того, як часто потрібно буде користуватися цими меблями.

Щоб було зручно наносити крем і створювати макіяж, столик у спальню має бути висотою 75 см. Якщо під стільницею немає шухляди, стіл може бути й нижчим - так буде комфортніше тягнутися до дзеркала. У будь-якому разі столик для косметики має бути такої висоти, щоб під ним без проблем поміщалися ноги.

Якщо звичніше наносити косметику на обличчя стоячи, можна купити туалетний столик із дзеркалом з більшою висотою: стільниця буде на рівні приблизно 85-90 см. Це комфортні параметри для тих, хто виконує косметичні процедури, не сидячи на пуфику, а стоячи.

Що стосується ширини туалетного столика, вона не має бути більшою за 1,5 метра. В іншому разі дотягуватися до косметики, що стоїть по краях столу, буде незручно. Оптимальна глибина столу - 40-50 см. Цей параметр не має бути більшим, інакше дзеркало буде занадто далеко. Але й не варто обирати вироби з глибиною менше 30 см: на такому столику нічого не поміститься.

Додаткові рекомендації щодо вибору туалетного столика

Які вигляд, форму, забарвлення і розмір матиме столик для макіяжу з підсвічуванням, здебільшого залежить від особистих вподобань тієї, яка користуватиметься меблями. Щоб точно вгадати з моделлю, можна орієнтуватися на такі рекомендації:

  • якщо за столиком сидітимуть, можна обирати його висоту за висотою робочого столу, якщо за ним стоятимуть, то можна вибрати його висоту за висотою робочої зони на кухні;
  • туалетний стіл із підсвічуванням має бути такої висоти і глибини, щоб під ним вистачало місця і для ніг, і для пуфа або стільця;
  • якщо доводиться часто користуватися засобом для зняття лаку або фарбою для волосся, краще вибрати зносостійкий матеріал, наприклад загартоване скло, оскільки на інших типах матеріалів можуть залишитися плями;
  • щоб столик для макіяжу не постраждав від плойки, найкраще додатково купити термостійку підставку, яка допоможе зберегти поверхню стільниці цілою і красивою;
  • якщо меблі не стоятимуть біля вікна, рекомендується вибрати туалетний столик з підсвічуванням, так буде комфортніше наносити макіяж;
  • столиком із вбудованою розеткою зручніше користуватися тим, хто в спальні сушить голову, робить зачіски та інші процедури.

Якщо враховувати ці поради при виборі меблів, можна знайти туалетний столик, який стане справжнім куточком краси в спальні.