Підвісні меблі користуються особливим попитом останнім часом завдяки своєму ефектному вигляду та зручному використанню. До того ж вибір таких меблів досить великий. Це можуть бути підвісні тумби під телевізор, навісні полиці та інші типи модулів. Розглянемо переваги та недоліки настінних меблів і опишемо особливості їх вибору.

Навісні меблі: які є плюси

Один з основних плюсів навісних меблів - цікавий зовнішній вигляд. Завдяки тому, що такі вироби не встановлюють на підлозі, а кріплять на стіну, вони мають більш незвичний і цікавий вигляд.

У навісних меблів є ще переваги:

  • компактний розмір - зазвичай підвісна тумба або навісна шафа має більш витончений вигляд, оскільки має невелику глибину і не краде корисну площу кімнати, що особливо важливо для маленьких приміщень;
  • зручність використання - оскільки вітрина або полиця навісна розташовані на оптимальній висоті, меблями зручніше користуватися;
  • практичність - підвісні тумби та інші види меблів можна поєднувати з орними, розсувними, висувними, підйомними і відкидними фасадами, що розширює вибір варіантів комплектації;
  • легке прибирання - за рахунок простору між підлогою і встановленою конструкцією підтримувати чистоту під меблями можна без великих зусиль;
  • ергономічність - настінні меблі вирізняються місткістю, але водночас економлять площу і не перешкоджають переміщенню кімнатою.

Підвісні предмети інтер'єру випускають у широкому виборі моделей, тож вибрати тумбу, шафу або полицю в потрібному розмірі та комплектації буде нескладно.

Чи є недоліки у підвісних меблів

Незважаючи на те, що у навісних тумб і шаф є багато плюсів, можна відшукати в них і деякі недоліки. Важливо розуміти, що як би міцно не вдалося закріпити меблі на стіні, зберігати в них важкі речі все-таки не варто. Сильне навантаження може призвести до того, що шафа зірветься зі стіни. Щоб безпечно використовувати меблі, потрібно рівномірно розподіляти вміст і не перевантажувати їх.

Ще один можливий мінус - менша місткість порівняно з підлоговими моделями. Якщо речей мало, то такий недолік не відіграє ролі.

Де можна використовувати навісні меблі

Настінну шафу, тумбу або повноцінну систему меблів можна використовувати в будь-якій кімнаті - від кухні до спальні та коридору. Єдиний нюанс - з метою безпеки краще відмовитися від розміщення навісних меблів у дитячій кімнаті.

Які є варіанти розміщення підвісних меблів:

  • кухня - при розміщенні навісного кухонного гарнітура готувати їжу буде зручніше, адже ноги не впиратимуться в цокольну планку меблів, до того ж прибирати під тумбами буде набагато простіше, а на ніжках не скупчуватиметься пил та інше сміття, але важливо використовувати максимальну кількість точок кріплення, щоб надійно закріпити тумби;
  • вітальня - у зоні відпочинку перед диваном можна розмістити на одній стіні навісні тумбу під телевізор, вітрину, високі шафки, відкриту полицю або стелажну систему;
  • спальня - з навісних меблів у спальні найчастіше можна побачити навісні приліжкові тумбочки або закріплений на стіні будуарний столик з поличками і дзеркалом;
  • хол - для збереження простору в тісному коридорі можна закріпити навісну тумбу для взуття та інших речей;
  • ванна - у цій кімнаті можна підвісити тумбу і пенал, що візуально додасть приміщенню простору.

Кабінет, бібліотека, гардеробна, кухня-вітальня - навісні меблі можуть бути актуальними скрізь. Але слід купувати їх, враховуючи створений дизайн інтер'єру.

Як вибрати навісні меблі

Як і стандартні види меблів, під час вибору настінних моделей слід оцінити матеріал виготовлення, розміри та форму шафи, тумби чи полиці.

Матеріали

Багато виробників при виготовленні навісних меблів використовують більш недорогу альтернативу натуральному дереву, таку як МДФ, ЛДСП і ДСП. Плитні матеріали виробляють з деревної стружки і надійного клейового складу. За зовнішнім виглядом вони практично не поступаються дереву. Зовнішнє покриття цих матеріалів може бути найрізноманітнішим, зокрема імітувати дерево.

Одна з основних переваг підвісних меблів з МДФ або ЛДСП - більш доступна вартість, ніж у разі використання натурального дерева. Плитні матеріали також стійкі до перепадів температури і вологості. Завдяки застосуванню якісного клейового складу вдається запобігти деформації готового виробу.

Дизайнерська концепція меблів може передбачати й інші матеріали, не тільки ДСП або МДФ. Дверні полотна можуть доповнюватися склом або дзеркалами.

Форма і розміри

Корпус настінних меблів може бути прямокутним або квадратним. Квадратні моделі гармонійні тільки у великих приміщеннях, оскільки мають досить важкий вигляд.

Якщо потрібно укомплектувати меблями невелику вітальню або нешироку ділянку стіни, краще вибрати прямокутні навісні моделі. Такі меблі доступні в широкому асортименті, тому знайти вдале рішення для свого інтер'єру буде простіше.

Під час купівлі підвісних меблів важливо враховувати і їхній розмір: висоту, глибину і ширину. Чим менший виріб, тим менше місця він займає. Виробники пропонують тумби навіть із глибиною всього 28 см. Але важливо розуміти, що такий варіант поступається за місткістю і не дає змоги зберігати багато речей.

Висота навісних меблів має бути оптимальною, щоб можна було легко дотягнутися до верхньої полиці, якщо йдеться про вітрину або шафку. Ширину варто вибирати залежно від придуманого оформлення. Тумба під ТВ може займати й усю ширину стіни, якщо вона при цьому має гармонійний вигляд в інтер'єрі.

Вибираючи кілька навісних варіантів меблів, слід оцінити, чи поєднуються вони між собою за розміром, формою і дизайном. Тільки так вийде створити стильний і красивий інтер'єр у вітальні, спальні або передпокої.