Меблі з дерева завжди користуються попитом. Такі вироби довговічні, красиві, надійні. Дерев'яні предмети меблів можуть виготовлятися як з масиву дерева, так і з меблевого щита, причому в обох випадках йдеться про натуральне дерево. У кожного варіанта є свої переваги. Ділимося, в чому полягають відмінності масиву і меблевого щита, і пояснюємо, з якої деревини краще вибрати меблі.

Меблевий щит: особливості та переваги

Клеєний меблевий щит виробляють із прямокутних або квадратних елементів деревини бездоганної якості, склеєно-строганих між собою по довжині та ширині. Ширина бруска становить 10-50 мм.

Властивості клеєного меблевого щита не відрізняються від властивостей деревини. Головне - це екологічність: для виробництва застосовуються натуральні матеріали і безпечний клей.

Якими перевагами володіє меблевий щит:

  • довговічність - як і масив, щит служитиме роками;
  • міцність - при виготовленні застосовується якісний клей;
  • цілісність і відсутність деформації - щит не може "покрутити" як цільну деревину, якщо її сушили з порушенням технології, адже клеєні елементи не можуть створювати внутрішній тиск на відміну від цільного дерева;
  • вигідна вартість - готові вироби з меблевого щита виходять доступнішими за ціною, ніж меблі з масиву дерева.

Завдяки складному технологічному процесу виробництва меблевого щита матеріал виходить міцним, що дає змогу виготовляти з нього якісні меблі. Щит стійкий до впливу вологи і змін температур, що дає змогу використовувати матеріал для виробництва меблів у ванну кімнату або кухню.

Масив дерева: особливості та переваги

Важливо розуміти, що масив дерева - це, як і меблевий щит, не цілісна деревина. Масив теж можна називати клеєним щитом. Але є суттєві відмінності. Масив виробляють з більших елементів деревини і склеюють їх тільки по довжині.

Переваг у масиву дерева теж досить багато:

  • гарний вигляд - оскільки масив виготовляють тільки з великих елементів, готовий виріб виходить більш естетичним і має дорожчий вигляд;
  • природність - елементи деревини підбираються одного відтінку, що дає змогу створити однорідну поверхню, яку складно відрізнити зовні від цільного дерева;
  • стійкість до зовнішніх чинників - якщо технології обробки дотримані, масив переносить вологість і перепади температур без деформацій;
  • можливість реставрації - якщо випадково подряпати або надколоти масив, його легко відновити, оскільки він піддається обробці.

Під час виробництва масиву дерева виходить більше відходів, ніж під час виготовлення меблевого щита, тож цю технологію не можна вважати дбайливою для екології. Через те, що масив вимагає серйознішої обробки, вартість виробів із цього матеріалу вища, ніж із клеєного щита.

З якої деревини купити меблі для дому

Плануючи купити ліжко з дерева або інші меблі, важливо звернути увагу не тільки на технологію обробки, а й на вид деревини. Меблеві фабрики використовують три види деревини: м'які, тверді та дуже тверді. До м'яких належать вільха, липа, осика, хвойні породи. Тверді види - це бук, дуб, клен, горіх, береза, ясен. Дуже тверді види - граб, дерен, тис.

М'які породи відрізняються податливістю в обробці. Це зменшує витрати на виробництво меблів. Стільці з дерева м'яких порід будуть дешевшими за ціною, ніж аналогічні вироби з дуба або горіха. Але у м'яких видів деревини є недолік - ризик деформації. І все ж їх часто обирають, оскільки вироби з сосни мають унікальний аромат, а дитячі меблі з вільхи - недорогі, не вбирають запахів і стійкі до впливу вологи.

У твердих порід деревини багато переваг. З них виходять надійні, довговічні та стійкі до деформацій вироби. Якщо купити комод з дерева бука, можна розраховувати, що він витримуватиме підвищені навантаження і прослужить десятки років. До того ж бук відрізняється цікавою текстурою і зовні нагадує дуб.

Один із найміцніших матеріалів - це дуб. Ця порода деревини стійка до пошкоджень, невибаглива в догляді, витримує великі навантаження. У дубових меблях не заводяться шкідники, тому вони навіть через багато років залишаються цілими і неушкодженими.

Ще одна популярна порода твердої деревини - береза. Матеріал має гарний відтінок і надає готовим виробам матового покриття. Масив берези можна фарбувати і тонувати, додавати декор. Завдяки хорошій еластичності це дерево підходить для виробництва каркаса ліжка.

Дерев'яні меблі - правильне рішення для будь-якої кімнати, чи то вітальня, спальня або кухня. Головне, правильно вибрати породу і технологію обробки, щоб отримати вироби, які максимально відповідають вимогам.