Коли в будинку з'являються нові меблі, хочеться, щоб вони якомога довше залишалися красивими та цілими. Щоб збільшити термін служби корпусних меблів, потрібно знати правила експлуатації виробу. Зазвичай їх можна знайти в інструкції виробника. Але якщо такої немає або вона не збереглася, вивчіть наші поради, як правильно доглядати за корпусними меблями.

Основні рекомендації для довговічності корпусних меблів

Багато споживачів не знають елементарних правил, як користуватися меблями, через що найчастіше страждає їх зовнішній вигляд. Ось основні рекомендації для довговічності корпусних меблевих виробів:

  • дотримання умов експлуатації, зазначених в інструкції;
  • оптимальний рівень температури і вологості повітря в приміщенні;
  • достатня відстань до приладів опалення (не менше 70 см);
  • допустиме навантаження за вагою;
  • запобігання падінню твердих і гострих предметів на поверхню;
  • регулярний догляд без агресивних засобів.

Це мінімальні і досить прості вимоги, які допоможуть довше зберігати привабливий вигляд корпусних меблів: шаф, комодів, стінок, тумб, стелажів і не тільки.

Правильне розміщення меблів

Для збільшення терміну служби меблів вибір місця розміщення виробу відіграє не менш важливу роль, ніж регулярний догляд. Шафу, тумбу або інший предмет потрібно поставити так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Колір меблів може змінитися, причому нерівномірно, через постійне ультрафіолетове випромінювання.

Якщо приміщення розташоване на сонячній стороні і немає можливості поставити меблі в іншому місці, можна повісити на вікна жалюзі або щільні штори. Це особливо важливо для виробів з лакованими поверхнями.

Меблі не можна розміщувати в приміщенні з підвищеним рівнем вологості. Окремі елементи можуть деформуватися через вогкість. Але також не можна ставити шафу або стінку поруч із батареєю. Підвищена температура, як і високий рівень вологості, зменшує термін експлуатації виробу.

Дотримання навантажень

Стежити за рівномірним навантаженням на окремі складові меблів також важливо для їхньої довгої служби. Полиці шафи або стелажа витримують багато речей, але їхня загальна вага не має бути більшою за 10 кг. Для висувних ящиків навантаження має бути меншим - до 5 кг.

Якщо речі важкі, найкраще розмістити їх на нижніх полицях або зберігати на антресолях. Куртки і пальта необхідно вішати ближче до стінок, по центру краще залишити місце для вітровок, піджаків і сорочок.

Акуратна експлуатація

Корпусні меблі довше збережуть привабливий вигляд і цілісність конструкції, якщо користуватися ними акуратно. На поверхню тумби або комода не можна ставити гарячі предмети. Якщо йдеться про стіл, його найкраще накрити скатертиною, а при подачі гарячої їжі варто використовувати спеціальні підставки.

Двері не можна різко смикати, а механізми потрібно регулярно змащувати силіконовими засобами. Якщо на меблях є скляні вставки або дзеркала, важливо берегти їх від ударів та інших механічних пошкоджень.

Шафа-купе буде нормально відчинятися і зачинятися, якщо періодично усувати сміття з напрямних рейок: зробити це можна вузькою насадкою пилососа.

Якщо на меблях випадково поставили пляму, потрібно відразу видалити її, не допустивши вбирання. Також не рекомендується залишати вологу на поверхні корпусних меблів.

Особливості догляду за меблями за типом матеріалу

Для всіх типів корпусних меблів є загальне правило - для прибирання не повинні використовуватися агресивні речовини. До заборонених засобів належать кислоти, луги, розчинники, розчини з хлором тощо. Не можна чистити меблі й такими засобами, у складі яких є дрібно-абразивні частинки.

Для чищення поверхонь від пилу та інших забруднень використовуються тільки м'які тканини, наприклад, фланель, плюш, оксамит. Вологе прибирання можна провести серветкою, яку попередньо злегка змочили у воді і ретельно віджали.

Під час догляду за меблями також важливо відштовхуватися від типу матеріалу, з якого вони зроблені.

Натуральне дерево

Масив дерева не любить великої кількості води, тому доглядати за ним потрібно акуратно. Найкраще протирати поверхні сухою м'якою серветкою. Допускається використання поліролей. Якщо поверхня виробу сильно забруднилася, найкраще знайти спеціальний засіб для деревини.

МДФ, ЛДСП і ДСП

На цих типах матеріалів також не можна залишати воду. Через вплив вологи або підвищеної температури вироби з МДФ, ЛДСП або ДСП можуть деформуватися. Для видалення пилу використовується суха серветка. Серйозніші забруднення можна прибрати за допомогою мильного розчину, але після обов'язково потрібно витерти поверхню насухо.

Лаковані вироби

За лакованими поверхнями можна доглядати так само, як і за виробами з натурального дерева. Допускається тільки акуратна обробка м'якою серветкою з використанням спеціального полірувального засобу. Завершальний етап - полірування сухою тканиною.

Скло

Якщо в корпусних меблях є скляні або дзеркальні елементи, забруднення з них можна видаляти тільки спеціальними засобами. Не можна дряпати поверхню, тому для прибирання підійде тільки м'яка серветка. Якщо стоїть завдання вимити дзеркало, краще взяти засіб, призначений спеціально для дзеркал, а не для скла, інакше воно може помутніти.

Глянцеві фасади

Під час догляду за корпусними меблями з глянцевими фасадами можна використовувати серветки з бавовни або мікрофібри. Також допускається застосування засобів для стекол і дзеркал, поліролей, спеціальних спреїв для глянцевих поверхонь, серветок без спирту. Усе це допоможе легко видалити сліди від пальців, жирні плями та інші забруднення.

Правила догляду за корпусними меблями нескладні. Головне - виконувати прибирання регулярно, так забруднення будуть видалятися легко, а зовнішній вигляд виробу буде завжди привабливим.