Створити сприятливу атмосферу в домі можна не тільки за допомогою стильного інтер'єру та зручних меблів. Допоможуть у цьому і правильно підібрані аромати. Аромадифузор все частіше стає обов'язковим елементом квартири, адже дає змогу без особливих зусиль наповнити її приємними ароматами. З таким пристроєм можна створити найкращі умови для фізичного і психологічного розслаблення та відпочинку.

Що таке аромадифузор

Дифузор - це один із найзручніших способів ароматизації приміщення. Для його роботи не потрібні ні вогонь, ні тепло, ні постійний контроль, оскільки пристрій працює сам по собі. Функціональний аксесуар створений для того, щоб наповнювати дім ароматами, дозовано поширюючи навколо себе ефірні олії.

Аромадифузор виглядає як невеликий скляний або керамічний флакон. Ємність має вузьке горлечко, через яке вона наповнюється ефірною олією або парфумерною композицією. У флакон вставляються спеціальні довгі палички, виконані з бамбука або ротанга. Довжина паличок - від 20 до 30 см. Одночасно може використовуватися 5-10 паличок: кількість впливає на інтенсивність аромату.

Пластмасові баночки для аромадифузора не використовуються, оскільки цей матеріал може негативно вплинути на запах.

Де розміщують аромадифузор

Дифузор з ароматичними паличками можна поставити в будь-якій кімнаті - від ванної до вітальні або кухні. Відповідний аромат підбирають з урахуванням стилю оформлення і призначення приміщення, адже в кабінеті потрібні запахи, що бадьорять, а в спальні - навпаки, розслаблюючі.

Аромадифузор можна використовувати не тільки вдома, а й в офісі, торговому залі, шоурумі, ресторані, SPA-салоні, готелі, косметологічному кабінеті тощо. Правильно підібраний аромат створюватиме відповідну атмосферу і працюватиме з тією метою, яку буде поставлено.

Як працює дифузор із паличками

Аромадифузор відрізняється максимально простою дією. Після купівлі пристрою для ароматизації потрібно визначити місце, де він стоятиме. Залежно від того, наскільки інтенсивний потрібен аромат, у флакон необхідно вставити певну кількість паличок. Завдяки тому, що палички пористі, вони втягують у себе рідину, яка піднімається вгору і випаровується в повітря.

Застосування аромадифузора вважається найпростішим і найзручнішим способом ароматизації оселі, за якого передбачено мінімальне втручання. Під час використання пристрою не доведеться постійно стежити за ним або переживати, що він може бути небезпечним через вогонь. До того ж не потрібно постійно розпорошувати його, як спрей, дифузор працює самостійно.

Аромадифузор - це безпечний та екологічний спосіб ароматизації. Під час його виготовлення застосовуються тільки натуральні матеріали, що не забруднюють довкілля. У процесі використання немає горіння або димлення, що позитивно впливає на якість повітря. Робота пристрою безпечна для дітей і домашніх тварин, якщо поставити його в недоступному місці.

Для якої площі достатньо одного дифузора

Аромадифузор потрібно підбирати залежно від площі приміщення. Флакончик зі 100 мл ефірної олії може впоратися з повноцінною ароматизацією кімнати площею 20 м². Якщо пристрій купується для дому, то можна брати його з розрахунку "один флакон на одну кімнату".

Якщо площа приміщення велика, можна використовувати одночасно кілька аромадифузорів у різних частинах кімнати. Можна встановити й один дифузор, але розуміти, що поруч із ним запах буде інтенсивнішим, а чим далі, тим слабшим.

Для чого потрібен аромадифузор

З якою метою може використовуватися дифузор з ароматичними паличками:

  • створення відповідної атмосфери та затишку;
  • поліпшення настрою;
  • наповнення оселі приємним ароматом;
  • вишукане доповнення інтер'єру;
  • підготовка будинку до приходу гостей;
  • благотворний вплив на організм тощо.

Якщо правильно підібрати ефірну олію, можна не тільки поліпшити настрій або розслабитися, а й підкреслити характер власника будинку. Якщо ж ідеться про торговий зал або шоурум, то фахівці давно використовують ароматичні спреї та дифузори, щоб створювати позитивне враження про бренд у відвідувачів і спонукати їх до покупок.

Переваги аромадифузора

Якщо є сумніви, що вибрати - звичайний спрей із запахом, автоматичний освіжувач повітря, аромалампу або аромадифузор, важливо вивчити переваги та недоліки всіх варіантів.

Розповімо про плюси застосування аромадифузора:

  • мінімальні втручання - не потрібні нагрівальні елементи або відкритий вогонь, пристрій працює сам по собі, а олія випаровується за кімнатної температури;
  • безпечне застосування - дифузор не є небезпечним для здоров'я людей і тварин;
  • максимальна користь - дифузор не здатний зруйнувати природний склад ефірної олії, що підвищує користь від його застосування;
  • тривала дія - пристрій перетворює ароматну композицію на мікрочастинки природним способом, завдяки чому вони довго витають у повітрі та зберігають приємний аромат;
  • регулювання інтенсивності - за допомогою простих дій можна збільшувати або зменшувати інтенсивність ароматизації приміщення (достатньо змінити кількість паличок у флаконі);
  • цілодобова робота - аромадифузор може працювати 24/7, його не потрібно вмикати чи вимикати, достатньо лише слідкувати за достатнім об'ємом рідини;
  • економне використання - завдяки застосуванню паличок ефірної олії вистачає надовго, при цьому флакон можна повторно заправляти новою парфумерною композицією, міняючи тільки старі палички на нові.

До переваг аромадифузора можна зарахувати й те, що він допомагає розслабитися, покращує сон, очищає повітря у квартирі, піднімає настрій, створює атмосферу затишку та комфорту.

Як правильно вибрати аромадифузор

Під час вибору аромадифузора найкраще віддавати перевагу відомим брендам, щоб бути впевненим у високій якості продукту і використанні натуральних матеріалів. Важливо переконатися, що ароматна композиція не містить хімічних компонентів, що може негативно позначитися на самопочутті людини.

Підбирати аромадифузор потрібно з урахуванням площі приміщення. Якщо кімната простора, варто вибрати флакон більшого розміру. Також варто звернути увагу на кількість паличок, щоб вони відповідали індивідуальним потребам. Краще, якщо в наборі їх буде багато. Це дасть змогу з часом змінювати аромати та регулювати їхню інтенсивність.

Дизайн флакона має відповідати інтер'єру кімнати. Але можна вибрати лаконічний і нейтральний варіант, який впишеться в будь-яке оформлення.

Поради щодо вибору ароматів для дифузора

Під час вибору ароматів для дому потрібно орієнтуватися не тільки на особисті вподобання, а й враховувати, що деякі запахи здатні впливати певним чином на організм. Не варто використовувати лаванду в кабінеті, оскільки вона заспокоює і розслабляє: налаштуватися на роботу буде складно.

Ось загальні рекомендації щодо вибору ефірних олій або ароматичних композицій для аромадифузорів:

  • сандал, іланг-іланг - допомагають впоратися зі стресом, знизити навантаження, налагодити сон;
  • цитрусові, м'ята, зелений чай - сприяють концентрації уваги, тонізують, бадьорять, налаштовують на позитивний лад;
  • бергамот - покращує настрій, підвищує стресостійкість;
  • розмарин - допомагає налаштуватися на виконання складних робочих завдань;
  • ялівець, рожеве дерево, сосна - знімають напругу, позбавляють поганих і нав'язливих думок, дарують умиротворення;
  • евкаліпт - допомагає швидше одужати в разі застудних захворювань;
  • вербена - розкріпачує і загострює чутливість;
  • тропічні фрукти - дарують відчуття безтурботності та легкості.

Аромати можна підбирати і залежно від кімнати, де буде розміщений аромадифузор. Для кухні можна вибрати ароматичну рідину з олією пальмарози, оскільки вона підвищує апетит, тоді як запах грейпфрута, навпаки, запобіжить переїданню.

У дитячій кімнаті можна поставити дифузор з невеликою кількістю паличок, щоб аромат був не дуже інтенсивним. У цьому разі можна використовувати композицію з валеріаною, ромашкою, лавандою або трояндою. Якщо дитина шкільного віку, для стимуляції мозкової діяльності підходять олії цитрусових.

Для вітальні можна використовувати будь-які запахи залежно від настрою. Це може бути розмарин, лимон, м'ята або ваніль. А ось для спальні краще вибрати розслаблюючі та романтичні варіанти: сандал, жасмин, вербена. Для ванної кімнати підходять квіткові аромати: троянда, магнолія, фіалка тощо. Для кабінету хорошим рішенням буде заповнити дифузор рідиною з ароматом евкаліпта, чебрецю або м'яти.

Рекомендації щодо застосування аромадифузора

Самостійна робота аромадифузора максимально спрощує його використання. І все ж залежно від потреби можна регулювати роботу пристрою. Якщо потрібно зробити запах інтенсивнішим, варто занурити в аромамасло ще кілька паличок. Коли запасних паличок більше немає, можна просто перевернути ті, що занурені в рідину. Важливо зазначити, що таким чином олія витрачатиметься швидше.

Повністю оцінити силу аромату можна тільки через 3-4 години після встановлення. Якщо аромат занадто сильний, потрібно зменшити кількість паличок у флаконі.

Ставити аромадифузор поруч із радіаторами опалення або під прямими сонячними променями не варто. Це підвищує витрату рідини. Також не варто розміщувати пристрій для ароматизації занадто високо, інакше приємні аромати зосередяться під стелею, де їх не буде чутно.

Важливо регулярно провітрювати приміщення, в якому встановлено аромадифузор. Це дасть змогу видалити залишки старого аромату, освіжити повітря і наповнити його новим приємним запахом від дифузора.