Вітальня - основна кімната в будинку, тому облаштувати її комфортно і красиво особливо важливо. У вітальню найчастіше вибирають меблеву стінку і м'який комплект. Це дає змогу створити зручну зону відпочинку і закрити питання зі зберіганням речей. Розглянемо докладніше, які меблі потрібно купити у вітальню, як їх вибрати і на що звернути особливу увагу.

Основні критерії вибору стінки у вітальню

Стінка ідеально впишеться у вітальню тільки в тому разі, якщо її підбирали під загальний інтер'єр і площу кімнати. Що потрібно враховувати при виборі стінки:

  • розміри - щоб не захаращувати приміщення меблями і раціонально використовувати простір, потрібно точно підібрати стінку відповідно до габаритів кімнати;
  • конфігурація - прямі стінки підійдуть для невеликої кімнати, Г-подібні відмінно розміщуються в порожньому кутку, а П-подібні моделі варто використовувати тільки в просторій вітальні;
  • матеріал - стінки з натурального дерева прослужать довгі роки, але моделі з МДФ і ламінованої ДСП також вирізняються міцністю, довговічністю і привабливим зовнішнім виглядом;
  • дизайн - стінка повинна відповідати стилю інтер'єру за своїм дизайном і кольором, тому не варто обирати сучасний комплект для вітальні в класичному стилі і навпаки;
  • функціональність - перед вибором моделі варто оцінити обсяг і типи речей, які планується зберігати в стінці, щоб купити меблі з необхідною кількістю поличок, шухляд і закритих секцій.

Важливим критерієм вибору є і вартість стінки у вітальню. Не варто переплачувати за дорогі меблі, адже для основної кімнати у квартирі потрібно купити ще й м'який комплект, а також продумати декор і текстиль.

Особливості та переваги модульної вітальні

Модульні вітальні - популярний варіант серед шанувальників сучасного стилю інтер'єру. Таке рішення досить універсальне, оскільки підходить для кімнат різної форми і площі. За бажання можна взяти повний набір модулів або вибрати тільки окремі елементи, якщо потрібно облаштувати маленьке приміщення. До того ж модульні вітальні зручні тим, що модулі можна розміщувати як завгодно на свій розсуд.

Модульні меблі чудово поєднуються між собою, тобто відпадає необхідність ретельно підбирати предмети інтер'єру так, щоб вони комбінувалися між собою за дизайном і кольором. Також зручно, що одразу можна купити тільки кілька модулів, а пізніше за потреби та фінансових можливостей докупити інші елементи.

Якщо є ймовірність переїзду в майбутньому, модульна вітальня теж буде більш зручною. Це не цілісна стінка, яку складно розбирати і яка може не вписатися в розміри нової вітальні. Модулі ж простіше переносити і розставити їх можна по-іншому.

Які предмети меблів можуть входити в модульну вітальню:

  • навісна або підлогова шафа для зберігання одягу та взуття;
  • вітрини зі скляними фасадами для зберігання святкового посуду і сувенірів;
  • комод для зберігання постільної білизни;
  • навісна або підлогова тумба - для розміщення телевізора;
  • навісні полиці - для зберігання книг, фотографій та інших речей.

Модульна вітальня матиме гармонійний вигляд, якщо правильно розташувати її елементи. Тумбу під телевізор можна поставити по центру стіни, а з боків від неї розмістити симетрично інші предмети меблів, наприклад, вузькі навісні шафи або вітрини. Якщо кімната простора, можна купити великий модульний комплект і розмістити меблі вздовж різних стін. Уздовж однієї стіни можна поставити ТВ-тумби і стелажі, уздовж іншої шафу, уздовж третьої - комод.

Для маленької вітальні можна вибрати практичний меблевий комплект, у якому передбачені предмети з функцією трансформації. До нього може входити тумба, що перетворюється на висувний столик тощо.

Як вибрати м'які меблі для вітальні

Меблеві фабрики випускають велику різноманітність м'яких меблів: від пуфів до величезних розкладних диванів. Щоб знайти свій відповідний комплект м'яких меблів, потрібно орієнтуватися на особисті потреби й особливості приміщення.

Розміри меблів

Розміри дивана і крісел повинні відповідати площі вітальні. Не варто купувати великий диван і займати половину кімнати, оскільки для комфортного перебування в залі важливу роль відіграє наявність вільного простору. Так само і в просторому приміщенні може виглядати не зовсім доречним мініатюрний диван.

Для маленької вітальні можна обмежитися тільки компактним диваном. У велику кімнату можна вибрати кутовий або П-подібний диван. Хорошим рішенням також вважається комплект: диван і кілька крісел.

Функціональність меблів

Якщо важливо мати додаткове спальне місце, варто купити розкладний диван. У такому разі можна отримати і комфортну зону відпочинку, і додаткове місце для сну на випадок приїзду гостей.

При обмеженій площі можна вибрати диван з прихованими нішами для зберігання речей. Такі моделі добре економлять простір і дають змогу зручно розмістити сезонні речі, запасні подушки та ковдри тощо.

Вибрати стінку і м'який комплект у вітальню нескладно, головне - орієнтуватися на площу кімнати, особливості інтер'єру та особисті потреби у функціональності меблів.