Якщо хочеться виділитися і привернути увагу, при цьому, щоб інтер'єр будинку був функціональним і зручним, варто зупинити вибір на стилі лофт. Цей стиль передбачає мінімалістичне оформлення: практичні меблі, мінімум декору, багато вільного простору. Розглянемо докладніше, що таке лофт, як облаштувати такий інтер'єр будинку і які меблі краще вибрати.

Особливості інтер'єру лофт

У кожного дизайну інтер'єру є свої особливості: за кольорами, матеріалами тощо. Щоб стиль лофт мав гармонійний вигляд і був завершеним в інтер'єрі квартири або будинку, важливо дотримуватися його особливостей.

Ось що виділяє лофт серед інших стилів:

  • вільне планування - відкрите велике приміщення оснащується мінімальною кількістю перегородок і стін;
  • грубе оздоблення - навмисна недбалість і шорсткість в оздобленні поверхонь нагадують про те, що стиль лофт прийшов із промислових приміщень;
  • світлі тони - лофт може здаватися досить грубим, але все ж в оформленні переважає світла колірна гамма, водночас акценти можна створити і за допомогою чорного, коричневого або сірого кольору;
  • комбінування - в інтер'єрі лофт можна сміливо експериментувати, поєднуючи класичні меблі з сучасною технікою, дерево з металом тощо;
  • мінімум текстилю - у цьому стилі немає місця пледам і щільним шторам, допускаються грубі тканини в оббивці меблів і лаконічні жалюзі або рулонні штори;
  • відкриті комунікації - труби, кабелі, повітроводи та інші інженерні комунікації можна залишити на видноті;
  • великі вікна - панорамні вікна ідеально підходять для стилю лофт.

Лофт - стиль, який має гарний вигляд у колишніх промислових будівлях. У таких будинках найчастіше вже є великі приміщення з високими вікнами, тож не потрібно прибирати перегородки і зносити стіни. Хоча за бажання лофт можна втілити в життя і в просторій квартирі-студії або в заміському будинку.

Оформлення кімнат у стилі лофт: на що звернути увагу

Під час облаштування квартири в стилі лофт важливо витримати єдиний стиль у всіх кімнатах. Так будинок матиме гармонійний і вишуканий вигляд.

Оформлення передпокою має містити розміщення відкритих поличок і стелажів для взуття. Для одягу можна встановити як лаконічну дерев'яну шафу, так і металеву вішалку.

Вітальня має бути просторою з мінімальною кількістю меблів. Тут варто поставити великий диван, доповнити його кріслами та журнальним столиком. Максимально простий дизайн меблів буде дуже доречним. Для ТВ-зони варто підібрати велику телевізійну панель і лаконічну тумбу.

Лофт - дизайн, який добре виглядає і в спальні. Двоспальне ліжко може оснащуватися дерев'яним або металевим каркасом. Якщо йдеться про дерево, то на ньому не повинно бути декору, різьблення або м'якої оббивки. На додаток варто вибрати містку шафу, комод для білизни та приліжкові тумби.

Кухня лофт також оформляється в мінімалістичному стилі. Тут має бути витриманий простий дизайн, природні кольори, прямі лінії, велика кількість металу, дерева і бетону. Модульна кухня з гладкими матовими фасадами стане хорошим рішенням для такого інтер'єру.

Оздоблення ванної може включати в себе стіни з великою плиткою, що імітує цеглу і бетон. У цій кімнаті можна встановити високий пенал і тумбу з дзеркалом.

Які меблі вибрати для стилю лофт

Коли стиль лофт тільки з'явився, при облаштуванні приміщень використовували старі пошарпані меблі, куплені на розпродажах. Масивні дивани, старі комоди і тумбочки не завжди поєднувалися між собою, але створювали особливу атмосферу в кімнаті. Зараз при виборі меблів у стилі лофт можна орієнтуватися на такі характеристики - грубі конструкції, невиразні кольори, контрастність, відсутність декору.

Створюючи інтер'єр у стилі лофт, варто дотримуватися принципів контрастності. Якщо стіна світла, то меблі лофт мають бути темними. Якщо диван світлий, то поруч із ним стоятиме темний столик.

Форма меблів має бути максимально простою з прямими лініями. Для такого інтер'єру підійдуть навіть меблі з будівельних піддонів. Але якщо хочеться чогось більш стильного, можна знайти лаконічне крісло лофт або прямокутний однотонний диван.

Крім мінімалізму, до меблів висувається ще одна важлива вимога - функціональність. У лофті немає меблів просто для краси, тут все практичне і використовується за прямим призначенням, чи то диван, стіл, чи то стелаж лофт.

Який декор підійде для інтер'єру в стилі лофт

Велика кількість декору - це не про лофт. У цьому стилі предмети декору потрібні тільки для того, щоб підкреслити красу оздоблення та меблів, водночас їх має бути мінімальна кількість: ніяких статуеток, сувенірів, скриньок та іграшок.

Щоб інтер'єр виглядав більш живим, можна доповнити його настінним годинником з цікавим дизайном, настільними лампами, вінтажними постерами. Також у вітальні можна поставити дерев'яні шухляди, які будуть використовуватися і для зберігання речей. Чудовим рішенням будуть і кімнатні квіти в бетонних горщиках.