Комп'ютерні столи - оптимальні меблі для продуктивної роботи в офісі або в домашніх умовах для віддаленого працівника. Такий стіл вирізняється особливою конструкцією, яка дає змогу зручно працювати за комп'ютером. До того ж розмістити на ньому монітор, системний блок та інші пристрої набагато простіше. Розглянемо переваги та недоліки комп'ютерного столу з кутовою секцією, види та критерії вибору кутових столів.

Переваги кутового комп'ютерного столу

Кутовий комп'ютерний стіл має багато переваг, тому його часто розглядають для ефективної роботи.

Ось основні переваги комп'ютерного столу з кутовою конструкцією:

  • економне використання простору - стіл можна поставити в кутку, і він займатиме невелику площу;
  • правильне положення тіла сидячого - під час роботи за зручним комп'ютерним столом співробітник не відчуває дискомфорту, його спина розташована правильно, а голова не нахиляється надмірно вниз до екрана;
  • легкий доступ до полиць - форма кутового столу дає змогу, не встаючи з крісла, дістати необхідні папери або інші речі;
  • велика площа корисної поверхні - такий стіл вирізняється збільшеною стільницею, завдяки чому можна розташувати перед собою більше документів, оргтехніки тощо;
  • підвищена місткість - кутова модель може оснащуватися полицями і висувними шухлядами з одного або двох боків, що робить її більш зручною для працівників з великою кількістю паперів;
  • зручне розміщення додаткової техніки - у кутовому столі системний блок можна поставити не під ногами, а далі, що забезпечує більш комфортну роботу.

Важлива особливість кутового комп'ютерного столу полягає в тому, що він утворює робочий трикутник. Така конструкція столу дає змогу працювати продуктивніше і не витрачати свій час на те, щоб вставати і шукати необхідне на поруч розташованому стелажі або в шафі.

Недоліки кутового комп'ютерного столу

Кутові моделі комп'ютерних столів відрізняються тим, що практично не мають недоліків. Єдиний мінус, який варто згадати, - це психологічний дискомфорт співробітника, якщо йому не подобається працювати в кутку. Однак стіл із кутовою конструкцією можна розміщувати не тільки в кутку. Його можна поставити однією стороною в кут, так, щоб працівник сидів боком, а не обличчям до кута. Таке розташування меблів може займати більше місця, але буде більш комфортним і не менш ефективним для роботи.

Інший нюанс - якщо комп'ютерний стіл обраний неправильно і не підходить для певної людини. Але це не можна віднести до недоліків. Щоб уникнути подібної ситуації, потрібно уважно підійти до вибору меблів для роботи.

Які є види кутових комп'ютерних столів

Кутовий комп'ютерний стіл доступний у великій різноманітності варіантів і може оснащуватися різними додатковими елементами для підвищення функціональності. Виділити можна дві основні конфігурації:

  • діагональний стіл - якщо площа для робочого простору невелика, можна віддати перевагу цьому компактному варіанту, але потрібно розуміти, що він не буде містким і надто функціональним;
  • діагональний-перпендикулярний стіл - така модель займає більше місця, але вважається комфортнішою і функціональнішою, часто також доповнюється полицями, стелажем, надбудовою або шафою для підвищення місткості.

У каталозі виробника можна побачити фото комп'ютерного кутового столу з різними типами конструкцій. Меблі можуть оснащуватися складовою стільницею з двох прямокутників, цільною напівкруглою або трапецієподібною стільницею. Також популярністю користуються комбіновані вироби, доповнені місцями для зберігання речей. Такі варіанти розглянемо нижче.

Різновиди кутових комп'ютерних столів за наповненням

Якщо потрібно створити вдома або в офісі ефективний робочий простір, варто звернути увагу на вдосконалені кутові моделі столів. Такі меблі доповнені функціональними елементами, що дає змогу розміщувати на відстані витягнутої руки документи, принтер, сканер та інші предмети.

Ось які є види кутових столів за наповненням:

  • з надбудовою і шафками - це найбільш громіздкий варіант, хоч і найбільш місткий. Зовні такі меблі більше нагадують шафу, в яку вбудовано робочий стіл. Зазвичай довжину одного боку столу визначає шафа або надбудова, тоді як довжина іншого боку може бути будь-якою. Якщо з шафою все зрозуміло, то надбудова може виконувати різні функції, наприклад, бути підставкою під монітор, поличками для колонок, стелажем для документів тощо;
  • зі стелажем - оптимальне рішення для бухгалтерів або інших фахівців, які працюють з великим обсягом паперів. Верхня частина стелажа найчастіше відкрита, нижня може закриватися стулками;
  • з полицями і висувними шухлядами - щоб було зручно користуватися таким столом, потрібно дивитися на його конструкцію. Якщо йдеться про діагональну модель, то в ній для відкритих шухляд часто немає місця, тобто, щоб відкрити шухляду, доведеться відсунути стілець. У цьому разі більш зручними виявляються полиці. Якщо ж комп'ютерний стіл великий, то в ньому буде зручно користуватися і тумбою з шухлядами, і відкритими полицями.

Вибирати кутовий робочий стіл за наповненням потрібно залежно від сфери діяльності. Якщо доводиться багато працювати з документами і зберігати їх у вільному доступі, є сенс розглянути купівлю моделі з надбудовою. Тим, хто працює виключно за комп'ютером, достатньо столу з парою шухляд і полиць для канцтоварів та особистих речей.

Як вибрати розмір кутового комп'ютерного столу

При виборі розміру робочого столу потрібно відразу виміряти вільну площу, виділену для розміщення меблів. У кутових варіантах зазвичай більша стільниця, ніж у прямих моделей, тому важливо враховувати цей факт під час планування місця розташування столу. Комфортна висота меблів становить 75 см. З цими габаритами стіл ідеально підходить для людей зі зростом 162-180 см.

Щоб комп'ютерний стіл не шкодив здоров'ю, важливо вибрати достатню ширину стільниці. Монітор має розташовуватися на відстані мінімум 50 см від очей. За такого підходу ширина столу має бути не менше 60 см. Ідеально, якщо є підставка для монітора, щоб не довелося опускати голову і напружувати шию.

Якщо планується розмістити на столі й офісну техніку - не тільки монітор, а й принтер, колонки, роутер та інше, важливо вибрати виріб зі збільшеною стільницею, щоб усе помістилося. За наявності надбудови в меблях частину техніки можна розмістити на її полицях.

Якщо місця для столу в приміщенні мало, але важливо передбачити секції для зберігання документів і розміщення оргтехніки, можна нарощувати корисний простір по вертикалі, тобто віддати перевагу моделі зі стелажем або шафою.

Види матеріалів для кутового комп'ютерного столу

Для більшості кутових комп'ютерних столів використовуються недорогі та якісні матеріали, такі як МДФ і ДСП. Щоб меблі вийшли міцними і довговічними, зазвичай для виготовлення каркаса застосовується ДСП, для фасаду і стільниці - МДФ. Кожен матеріал покривається захисним шаром, що покращує його характеристики.

Щоб меблі були безпечними, важливо вибирати ДСП екологічного класу. Також слід захищати їх від потрапляння вологи. ДСП або ЛДСП - ідеальне рішення, якщо потрібна бюджетна модель столу з кутовою секцією.

Екологічний і міцний МДФ коштує трохи дорожче, але надійно утримує кріплення. Оскільки матеріал піддається фрезеруванню, з нього є можливість виготовляти акуратні деталі навіть складної форми. Якщо подивитися фото комп'ютерного кутового столу з МДФ, його складно відрізнити від меблів з натурального дерева. Усе це завдяки спеціальному покриттю.

Чим може додатково оснащуватися кутовий комп'ютерний стіл

Сучасний кутовий комп'ютерний стіл передбачає не тільки стильний зовнішній вигляд, але й підвищену функціональність. Меблі оснащуються різними пристосуваннями:

  • висувна полиця на направляючих - потрібна для розміщення клавіатури на зручній для рук висоті;
  • підставка під монітор - якщо стіл невеликий, така опція збереже місце на стільниці, при цьому підніме екран на рівень очей;
  • підставка під системний блок - може бути стаціонарною або окремою, яку можна за необхідності переставити;
  • надбудова з полицями - окремий елемент, який можна поставити на той бік столу, що стоїть біля стіни, і розмістити на ній документи, канцелярію та інші речі.

Додаткові елементи на столі не повинні "з'їдати" корисний простір і заважати роботі. Їхнє завдання - зробити робоче місце зручнішим і функціональнішим. Якщо все підібрано і розміщено правильно, фахівець може працювати довгий час, не встаючи з-за столу.

Що важливо враховувати при виборі кутового столу для роботи за комп'ютером

Один з основних критеріїв при виборі столу з кутовою конструкцією - розміри. Стіл не повинен бути занадто великим, але й надмірно компактну модель немає сенсу вибирати, якщо площа дає змогу встановити повноцінну модель. Купуючи меблі, вивчати потрібно не тільки фото виробу, а й його характеристики, де чітко вказано ширину, глибину і висоту столу. З рулеткою можна виміряти робочий простір і зрозуміти, чи можна там розмістити вподобані меблі.

Якщо робочий простір уже облаштовано і потрібно докупити один стіл, варто вибрати його в тому ж стилі, що й інші меблі. Інакше куплений виріб буде вибиватися із загальної маси і псувати інтер'єр.

Щоб якість столу була високою, не варто економити й вибирати дешеві матеріали та фурнітуру. Про хорошу якість меблів можуть свідчити акуратно оброблені спеціальною стрічкою торці, при цьому на вигинах стрічка не відстає. Стіл не повинен хитатися на рівній поверхні: стійкість і міцність також вказують на високу якість виробу.

Під час купівлі меблів не вийде не враховувати бюджет. Якщо хочеться, щоб кутовий комп'ютерний стіл прослужив довго, не варто вибирати моделі за мінімальною ціною. Краще віддати перевагу перевіреним виробникам із середньою або високою вартістю.