За обмеженого бюджету на кухню вибирають не стільці, а табуретки. Цей предмет меблів користується великою популярністю, оскільки вирізняється компактністю, універсальністю та доступною ціною. Табуретки доступні в широкому розмаїтті моделей, що дає змогу знайти найкращий варіант для свого будинку. Розглянемо переваги та недоліки табуретів, а також популярні моделі цих меблів.

Переваги використання табуреток

Табуретки на кухню обирають не тільки за невисоку вартість і компактний розмір, хоча ці плюси відіграють важливу роль. Ось ще кілька переваг табуреток:

  • зручність використання і зберігання - табуретку можна заховати під стіл у маленькій кімнаті, а приймати їжу на ній цілком комфортно;
  • простий догляд - щоб повернути виробу акуратний вигляд, достатньо протерти його вологою серветкою;
  • легка вага - табуретка з більшості матеріалів, крім натуральної деревини, вирізняється невеликою вагою, тож переставляти її нескладно;
  • лаконічний вигляд - мінімалістичний дизайн табуреток дає змогу використовувати їх у класичному та сучасному інтер'єрі;
  • довговічність - за умови дбайливої експлуатації табурет з якісного матеріалу прослужить десятки років.

Табурет кухонний має лише кілька відносних недоліків. Візуальна простота і відсутність спинки сподобаються не всім користувачам. Також важливо звернути увагу, щоб у виробу були надійні та стійкі ніжки. Бажано не обирати табуретки із пластику, оскільки в них недоліків найбільше. Основні мінуси - це дешевий вигляд, ненадійність, недовговічність.

Які є табуретки для кухні

Виробники пропонують табуретки на кухню в широкому розмаїтті варіантів. Моделі відрізняються між собою формою конструкції, матеріалом каркаса і сидіння, дизайном та іншими особливостями.

Купити табуретки на кухню можна з м'яким, напівжорстким або жорстким сидінням. У м'якому сидінні передбачений товстий наповнювач з оббивкою висотою від 5 см. Напівжорстке сидіння - це наповнювач висотою 1-3 см. Якщо в табуретці передбачено жорстке сидіння, то наповнювача в ньому не буде зовсім. Як матеріали для оббивки можуть слугувати різні тканини, екошкіра, натуральна шкіра.

Табуретки найчастіше діляться на два типи за формою - квадратні та круглі. Обидва варіанти користуються популярністю, але все ж таки на квадратні моделі попит вищий, оскільки вони вважаються більш зручними.

Тип і кількість опор у табуреток теж можуть бути різні. Табурет може стояти на 2-5 ніжках. Виріб буде більш стійким, якщо в ньому є більше опор. Для сучасного інтер'єру можна вибрати нестандартні меблі: моделі з крученими або перехрещеними ніжками.

Найзручніші та найпрактичніші моделі табуреток

Найзручнішою вважається складна табуретка на кухню. Така модель чудово підходить для маленької кімнати, оскільки дає змогу зручно сидіти за столом, а після використання не займати місце в кухні. Це хороший варіант і для тих, хто часто приймає гостей, але в будинку немає достатньо простору для розміщення стільців або звичайних табуреток. Складні моделі меблів можна зберігати в коморі або в шафі, при цьому за комфортом використання вони не поступаються стандартним виробам.

Якщо говорити про матеріали, то тут складно виокремити найзручніші та найпрактичніші варіанти, оскільки в кожного є свої плюси і мінуси. Дерев'яні вироби - це красиві табуретки для кухні, які відрізняються ще й надійністю. Але дерево не стійке до впливу вологи, а меблі з нього коштують досить дорого. Що стосується оббивки, то тканина має гарний вигляд, але доглядати простіше за екошкірою.

На що звернути увагу при виборі табуреток на кухню

Плануючи купити табуретки, варто враховувати насамперед дизайн інтер'єру кухні. Якщо приміщення оформлене в стилі класики, арт-деко, етно, найкраще зупинитися на моделях із натурального дерева або якісних аналогів.

Для інтер'єру в стилі лофт або хай-тек більше підійдуть металеві табурети. Пластикові вироби матимуть нормальний вигляд тільки в мінімалістичному інтер'єрі. Але якщо є можливість, краще все ж відмовитися від пластику.

Перед купівлею табуреток також важливо визначитися з висотою, розміром, жорсткістю сидіння, матеріалом оббивки. Табурет обов'язково має відповідати зросту того, хто на ньому сидітиме, а також підходити до висоти столу. Оптимальна відстань між сидінням і стільницею обіднього столу становить від 25 до 30 см.

Якщо табуретки мають бути мобільними, тобто їх використовуватимуть у різних кімнатах, варто обрати меблі з невеликою вагою. Також важливо враховувати розмір виробу, якщо є нюанси в габаритах приміщення. Для великої кімнати не варто купувати маленькі табурети, для маленької не підійдуть громіздкі моделі.