Меблі з ЛДСП користуються високим попитом завдяки своєму привабливому вигляду і відносно доступній вартості. Ламінована ДСП застосовується для виробництва багатьох видів меблів середнього та бюджетного сегментів.

ЛДСП виготовляють із деревної тирси, пресують у пласти різної товщини і обклеюють плівкою певного кольору. Матеріал вимагає особливого догляду, оскільки чутливий до великої кількості води. Якщо ви вирішили придбати меблі з ЛДСП, дізнайтеся переваги та недоліки такої продукції, а також поцікавтеся, як доглядати за виробом із цього матеріалу, щоб він прослужив довше.

Які переваги меблів з ламінованої ДСП

Порівнювати ламіновану ДСП і натуральне дерево не зовсім коректно, та все ж перший матеріал за деякими показниками перевершує масив. Не варто відразу відмовлятися від нього, якщо хочеться купити якісні меблі.

Переваги меблів з ламінованого ДСП:

  • міцність і довговічність - завдяки пресуванню і смоляному просоченню плити ЛДСП заповнені на 100%, тому в них немає порожнеч, що знижують міцність матеріалу. При правильній експлуатації такі меблі можуть прослужити досить довго;
  • невисока ціна - оскільки для виробництва ДСП використовують відходи деревообробної промисловості, собівартість виробу виходить низькою, що дає змогу продавати готовий продукт споживачам за демократичною ціною;
  • безпека - деревну тирсу пресують і скріплюють смолами, які знаходяться під полімерною плівкою, завдяки чому матеріал можна називати екологічно чистим;
  • проста обробка - під час виготовлення меблів застосовують листи ЛДСП, які ріжуть на деталі та обклеюють кромкою. Простота обробки матеріалу також позитивно впливає на вартість готового виробу;
  • вологостійкість - завдяки особливому просоченню і плівковому покриттю матеріал витримує підвищену вологість;
  • різноманітність відтінків - меблі з ЛДСП виробляються в широкій колірній гамі, а на фасадах є можливість створити будь-який візерунок і декор.

Ще однією перевагою меблів із ДСП можна назвати легкий догляд. Щоб підтримувати привабливий зовнішній вигляд виробу, потрібно всього лише регулярно протирати його від пилу вологою серветкою. Будь-які забруднення з поверхні видалити не складе труднощів.

Чи є недоліки у меблів з ЛДСП

Незважаючи на безліч переваг, у ламінованої ДСП є і деякі недоліки. Варто враховувати ці мінуси при купівлі меблів з недорогого матеріалу.

У ЛДСП можна виділити чотири недоліки:

  • важливо стежити, щоб меблі з ламінованої ДСП були надійно захищені кромкою, що перешкоджає виділенню в повітря такої небезпечної речовини, як формальдегід, який входить до складу смол;
  • меблі з масиву дерева можна відновити після механічного пошкодження, тоді як у випадку з виробом з ЛДСП повернути первісний привабливий вигляд не вийде, єдиним рішенням є заміна пошкодженого елемента;
  • через пошкоджене покриття або відсутність кромки в товщу матеріалу може проникнути волога, внаслідок чого деталь може змінити свою форму, що зіпсує зовнішній вигляд меблів;
  • з меблями з ЛДСП немає можливостей для тонкої обробки, тобто на поверхні не можна виконати різьблення, не можна зігнути окремі елементи або надати їм незвичайної форми.

Щоб зменшити недоліки в меблях з ламінованої ДСП, досить стежити за цілісністю конструкції: не пошкоджувати захисну плівку і кромку, оскільки без них матеріал стає схильним до зовнішніх впливів і може стати небезпечним для здоров'я людини.

Як продовжити термін служби меблів з ламінованої ДСП

Для збереження привабливого зовнішнього вигляду виробу протягом довгого терміну важливо використовувати правильні засоби для очищення матеріалу від пилу та інших забруднень. Щоб продовжити термін служби меблів, важливо не розміщувати їх поблизу вікон під прямим впливом сонячних променів. Найкраще вибрати затінену частину приміщення.

Оскільки поверхня ЛДСП або МДФ не стійка до високих температур, меблі з цих матеріалів рекомендується розташовувати на відстані від радіаторів опалення та інших предметів, що нагріваються.

Меблі з ЛДСП не можна перевантажувати. Надмірні навантаження, удари та інші механічні пошкодження можуть призвести до виникнення тріщин на плитах. Для захисту деталей під час перевезення їх потрібно упакувати в картон або спеціальну плівку.

Правила догляду за меблями з ламінованої ДСП

Купуючи меблі з ЛДСП або іншого недорогого матеріалу, не всі замислюються про важливість правильного догляду. Тоді як агресивне прибирання може нашкодити зовнішньому вигляду виробу.

Ось кілька ключових рекомендацій, яких варто дотримуватися під час догляду за меблями з ламінованої ДСП:

  • відмовитися від використання соди та інших абразивних речовин під час чищення поверхні від забруднень - такі засоби залишають подряпини на фасадах і стільниці;
  • не застосовувати для догляду за меблями агресивні засоби, у складі яких є кислота або ацетон;
  • видаляти пил та інші забруднення з поверхні меблів тільки за допомогою м'якої тканини без ворсу або серветки з мікрофібри.

Для підтримання акуратного вигляду меблів з ЛДСП досить регулярно проводити вологе прибирання. Якщо на поверхні виробу з'явилася пляма, потрібно відразу видалити її.

Під час прибирання ламінованого покриття з паперово-шаруватого пластику допускається застосування спиртовмісних сумішей і поліролей. Безпечний варіант - засіб для миття скла. Наносити його найкраще не прямо на меблі, а на серветку, якою потрібно протерти поверхню. Після прибирання бажано витерти вологі ділянки сухою серветкою.

Перш ніж приступати до прибирання, важливо переконатися, що перед вами саме ламінована ДСП. Виробники використовують різні типи покриттів для цього матеріалу, у зв'язку з чим потрібен різний підхід у догляді. Якщо йдеться про шпоновану поверхню, за нею можна доглядати засобами для натурального дерева. Каширована поверхня вимагає делікатного догляду, оскільки погано переносить вологу обробку. У цьому випадку підійде м'яка суха серветка і поліроль.

Доглядати за меблями з ламінованої ДСП зовсім нескладно. Такі меблі мають гарний і сучасний вигляд, коштують недорого, а за умови правильного догляду та експлуатації прослужать довгі роки.