12 способів, як швидко прибрати подряпини з меблів

Коли на красивій і гладкій поверхні меблів з'являється подряпина, це псує весь зовнішній вигляд виробу. Пошкодження може бути і зовсім невеликим, але воно буде постійно притягувати погляд і нагадувати про дефект. Незалежно від того, меблі нові чи вони вже давно в експлуатації, повернути їм привабливий вигляд реально. Розповідаємо про популярні засоби для видалення подряпин на меблях.

М'який меблевий віск

Віск - найкраще рішення для усунення недоліків у вигляді дрібних подряпин на полірованих меблях. Важливо використовувати спеціальний меблевий м'який віск. Спосіб застосування досить простий:

  1. Віск потрібно розплавити, якщо використовується твердий варіант. М'який можна відразу наносити на подряпану поверхню.
  2. Потім за допомогою шпателя або іншого інструменту нанести на скол або подряпину.
  3. Дати висохнути.
  4. відполірувати місце обробки.
  5. Тонувати ділянку ремонту відповідним кольором за допомогою звичайного фломастера.

Маскувати подряпини воском можна на будь-якому елементі меблів: дверях, фасадах, ніжках, підлокітниках дивана тощо.

Реставраційний засіб "Штрих"

Знайти в продажу засіб "Штрих" можна в меблевому або господарському магазині. Перед застосуванням балон необхідно струсити, після чого нанести засіб на потрібну ділянку меблів. Для посилення ефекту можна повторити все спочатку: розпорошити 2-3 шари реставраційної речовини. Коли "Штрих" висохне, залишки засобу слід прибрати за допомогою вологої серветки, потім полірувати поверхню до блиску.

Крем для чищення взуття

За допомогою звичайного взуттєвого крему можна видалити незначні подряпини на шкіряному дивані, на дерев'яному столі, шафі або комоді. Для більш серйозних відколів і дефектів крем використовувати не варто, оскільки реставрація буде помітною.

Підбирати крем потрібно залежно від кольору матеріалу, який підлягає обробці. Засіб слід нанести на подряпину, попередньо видаливши з поверхні меблів пил, і залишити в такому вигляді на 1 годину. Потім видалити залишки крему і натерти поверхню тканиною.

Мінус цієї процедури - у короткостроковому ефекті, оскільки під час проведення вологого прибирання крем буде видалятися. Якщо все-таки обрано цей спосіб, маскувати подряпини доведеться на регулярній основі.

Йодний розчин

Прибрати більшість подряпин на меблях з натурального дерева можна за допомогою йоду. Спосіб підходить тільки в тому разі, якщо колір виробу наближений до відтінку йоду: це може бути коричневий або вишневий тон. Цей метод реставрації застосовують для предметів із масиву дуба, кедра, червоного дерева або горіха.

Кілька крапель йоду розчинити у воді. Перед процедурою надіти рукавички, щоб не забруднити руки. Нанести розчин на поверхню виробу за допомогою ватної палички або диска. Повторити кілька разів з інтервалом у 10 хвилин. Оскільки йод з часом випаровується, подряпини будуть світлішати. Коли дефект знову стане сильно помітним, можна провести процедуру повторно.

Олівець для дерева

Олівець або маркер для дерева допоможе не відреставрувати, а візуально приховати дефект на поверхні меблів. Цей спосіб простий у застосуванні, єдина складність, яка може виникнути, - це пошук олівця в магазині. Вибір відтінків обмежений, тому може бути важко підібрати колір. Якщо не вдалося знайти необхідне, можна спробувати використати звичайний фломастер. Але найкраще спочатку протестувати його на маленькій ділянці.

Морилка

Цей засіб спеціально призначений для обробки деревини та усунення дефектів на дерев'яних меблях. Морилкою можна повністю пофарбувати всі меблі, а не маскувати окремий дефект. Щоб поверхня в підсумку мала охайний і красивий вигляд, потрібно розподіляти засіб рівномірним шаром. Наносити його можна за допомогою губки. Після висихання закріпити результат прозорим лаком.

Купити морилку можна в будівельному магазині. Також потрібно правильно вибрати колір, щоб він відповідав відтінку меблів.

Олія волоського горіха

Якщо потрібно приховати подряпини на предметах інтер'єру світлого відтінку, зробити це можна за допомогою народного способу з використанням олії волоського горіха. У її складі є йод, який допоможе забарвити пошкоджену зону. Такий метод підходить тільки для дрібних і свіжих подряпин.

Подряпину можна протерти як просто очищеними горіхами, так і олією волоського горіха. Після нанесення почекати 30 хвилин, після чого витерти поверхню меблів сухою серветкою. Для закріплення розчину бажано нанести лак на оброблену ділянку.

Шпаклівка

Якщо скол не дуже глибокий, усунути його можна за допомогою шпаклівки. Процес включає в себе такі етапи:

  1. Очистити подряпину або скол від пилу та інших забруднень.
  2. Нанести шпаклівку хорошої якості.
  3. Затерти поверхню.
  4. Пофарбувати ділянку відповідним кольором.

Якщо правильно підібрати відтінок фарби, реставрація шпаклівкою буде практично непомітною. Перевага такого способу полягає в довгостроковому ефекті.

Заварка чорного чаю

Це найдоступніший варіант, оскільки чорний чай є практично в кожному будинку. Використовувати такий спосіб найкраще за незначних дефектів, оскільки з глибокими сколами і застарілими подряпинами він не впорається. Маскування подряпин чаєм підходить тільки для меблів темного кольору.

Чай слід заварити і настояти. Змочити шматочок вати в рідині і втерти її в неглибоку подряпину. Потім намочити серветку в чаї і теж протерти ділянку. Дати висохнути.

Парафін

За допомогою парафіну можна ліквідувати пошкоджені ділянки на світлих дерев'яних меблях. Для початку парафін потрібно розім'яти і нанести на тріщину або скол у невеликій кількості. Втерти круговими рухами. Якщо трапилося пошкодити полірований виріб, тоді завершальним етапом буде натирання поверхні до блиску за допомогою серветки.

Майонез

Це один із найбільш незвичайних способів усунення подряпин на меблях. Для маскування дефекту потрібно нанести невелику кількість жирного майонезу на серветку і протерти нею пошкоджену поверхню виробу. Через деякий час матеріал усередині подряпини почне розбухати, що спричинить її затягування.

Оцтово-оливкова настоянка

На лакованій поверхні можна прибрати подряпину за допомогою оцту й оливкової олії. Для цього потрібно змішати дві рідини в пропорції 1:3 (оцту менше, олії більше). Натерти приготованим засобом пошкоджену ділянку на меблях і дати висохнути.

Прибрати подряпини з меблів можна як підручними, так і професійними засобами, але зробити це під силу кожному. Відновлення меблів не займає багато часу, при цьому їхній зовнішній вигляд стає набагато привабливішим і акуратнішим.