Попит на квартири-студії в Україні продовжує зростати. Це легко пояснити, адже більш простора нерухомість далеко не всім по кишені. Тоді як придбати квартиру-студію, зробити в ній ремонт і купити в неї меблі можуть багато українців із середньостатистичним доходом.

Невелика квартира теж може бути комфортною для постійного проживання, головне, правильно облаштувати простір. Для цього потрібно знати, які меблі вибрати для такого житла, як їх розмістити і як правильно зонувати приміщення. Про все це розповідаємо далі.

Які меблі вибрати для квартири-студії

Якщо в планах купити квартиру без ремонту або знайдено житло на вторинному ринку, але в ньому потрібно оновити оздоблення, про розташування меблів потрібно подумати ще до того, як будівельники почнуть свою роботу. Подумати про меблі відразу варто і для того, щоб розуміти, який бюджет планувати на облаштування житла.

Меблі у квартирі-студії мають бути ергономічними та практичними. Обов'язково потрібно звернути увагу на розміри предметів. Оскільки вільного простору в маленькій квартирі і так не багато, важливо не заставляти все громіздкими меблями. Розглянемо за зонами, де і які предмети меблів можна розмістити.

Меблі для відпочинку і сну

Смарт-квартира для постійного життя має бути облаштована таким чином, щоб у ній можна було повноцінно поспати і відпочити. Це дасть змогу почуватися бадьорим і зберігати працездатність та продуктивність.

Величезне двоспальне ліжко - не найкращий варіант меблів у квартирі-студії для сну. Такий предмет інтер'єру займе надто багато простору, а в разі зміни планування житла може не вийде переставити його в інше місце. До того ж повноцінне ліжко буде погано вписуватися в практичний і ергономічний інтер'єр маленької квартири.

Оптимальне рішення для смарт-квартири - це зручний розкладний диван. Такий варіант ідеально підходить для малогабаритного житла, адже дає змогу отримати одразу і місце для відпочинку, і місце для сну. На дивані без проблем поміститься дві людини. Якщо вибрати диван з хорошим матрацом, можна не переживати про здоров'я спини.

Біля дивана дизайнери рекомендують поставити столик, а навпроти встановити телевізор. Таким чином можна на невеликій площі створити універсальний простір для відпочинку, нічного сну і прийому їжі.

Меблі для кухонної зони

Кухонні меблі у квартирі-студії мають бути не просто ергономічними. Планування смарт-квартири передбачає поділ на зони одного загального простору. Це вимагає чіткого поділу приміщення на місце для приготування їжі та зону для відпочинку і сну. Чудовим рішенням стане зонування простору за допомогою барної стійки. Також для цього можна використовувати диван: його потрібно встановити спинкою в бік кухонної зони.

Оскільки в смарт-квартирі є тільки одне велике приміщення, потрібно передбачити потужну витяжку, щоб запахи під час приготування їжі не розносилися по всій кімнаті.

Кухонний гарнітур не повинен бути занадто великим, оскільки кожен квадратний метр на рахунку. Планування зони кухні можна доповнити складними меблями. Це може бути стіл-трансформер, у якому за необхідності збільшується стільниця.

Меблі для зберігання речей

Сучасні меблі у квартирі-студії виконують важливу функцію - економія простору. Тож громіздка платтяна шафа - погане рішення для маленької квартири.

У малогабаритне житло найкраще купити шафу-купе. Такі меблі пропонуються в широкому розмаїтті форм і розмірів, так що цілком реально знайти оптимальний варіант для своєї смарт-квартири. Якщо не виходить знайти у виробників готову модель, можна замовити вбудовану шафу-купе за власним ескізом і вимірами. Але потрібно розуміти, що при зміні планування перенести ці меблі не вийде.

Ще один хороший варіант для економії простору - розкладний диван із прихованими нішами для зберігання. Такі меблі чудово підходять для зберігання постільної білизни, ковдр і подушок, сезонного одягу і взуття, інших речей.

Яке планування квартири-студії вибрати

Мало дізнатися, які варіанти меблів у квартирі-студії будуть найбільш ефективними. Також важливо правильно розмістити всі предмети. Для цього потрібно врахувати тип планування житла.

Дизайнери виділяють три типи планування:

  • відкрите;
  • частково відкрите;
  • закрите.

Відкритий тип планування квартири - найкраще рішення для самотніх людей або пари без дітей. У такій квартирі-студії є тільки одне приміщення, крім санвузла, яке поділяють на функціональні зони. У такому житлі найпростіше зберегти максимум вільного простору, але складно створити умови для приватності.

Частково відкрите планування передбачає використання стін або внутрішніх перегородок для відділення певної зони. Таким чином можна виділити спальню, кабінет для роботи або дитячу кімнату. І все ж приміщення залишається одним і загальним.

У закритому плануванні житла найпростіше реалізувати деякий ступінь приватності, оскільки в такій квартирі є повноцінні перегородки. Це гарне рішення для пари, у якої вже є дитина, або для сім'ї, в якій хтось із дорослих змушений працювати вдома. Але потрібно розуміти, що такий варіант забирає простір, тому підходить тільки для великої квартири-студії.

Як правильно зонувати квартиру-студію

Якщо правильно зонувати простір у смарт-квартирі, житло отримає візуально легкий і красивий інтер'єр. Крім того, в такому приміщенні буде простіше створити комфортні умови для проживання і легше проводити прибирання.

Ось за допомогою яких елементів інтер'єру можна зонувати простір квартири з однією кімнатою:

  • декоративні перегородки - вони кращі за стіни, тому що займають менше місця, водночас можуть повністю приховувати огляд, створювати умови для приватності та чудово поєднуватися із сучасними меблями;
  • фіранки та ширми - ще один варіант, як відгородити частину простору, який найкраще підходить для відокремлення спального місця, дитячої зони або кабінету;
  • "горище" - якщо розмістити ліжко або робочу зону на висоті, то під ними можна поставити ще й велику шафу або диван, що добре економить простір.

Вище вказані конструктивні способи зонування приміщення, але є ще й візуальні. Останні не можуть забезпечити приватність, але допоможуть зробити інтер'єр квартири більш гармонійним і цілісним. Для цього можна використовувати штори, подіуми, оздоблення стін у різних стилях, багаторівневі натяжні стелі. Також відіграють роль меблі у квартирі-студії: правильне розміщення дивана, шафи-купе, барної стійки тощо.

Рекомендації щодо вибору меблів та облаштування інтер'єру в смарт-квартирі

Щоб квартира-студія вийшла максимально комфортною, важливо дотримуватися таких порад дизайнерів:

  • вибирайте меблі з глянцевою поверхнею - за такими фасадами складніше стежити, але вони здатні відбивати світло, що дає змогу візуально збільшити приміщення;
  • розмістіть у кімнаті велике дзеркало - воно теж розширюватиме простір;
  • продумайте освітлення - у квартирі має бути кілька джерел світла, окремо для кухні та для зони відпочинку;
  • купуйте функціональні меблі - віддавайте перевагу розкладним меблям і виробам-трансформерам;
  • зупиніться на світлому оздобленні - темні кольори візуально зменшують простір, тоді як оздоблення у світлій колірній гамі допоможе зробити приміщення більшим.

Якщо використати всі рекомендації дизайнерів щодо купівлі меблів у квартиру-студію та облаштування інтер'єру смарт-квартири з цієї статті, можна перетворити невелике житло на цілком комфортний простір. Така квартира зможе задовольнити базові потреби пари, яка в ній живе. Але важливо правильно вибрати меблі за розміром, стилем і функціональністю.