Мийка - важлива складова кухонного простору. Від вибору мийки залежить, наскільки зручно буде мити посуд, овочі та фрукти. Також цей елемент гарнітура впливає на загальний вигляд кухні. Розповідаємо, що важливо враховувати під час вибору зручної та якісної мийки.

Розміри та форма мийки

Під час вибору відповідного розміру мийки потрібно оцінити одразу два параметри: ширину і глибину. Стандартна ширина мийки - 60 см. Кухонні гарнітури найчастіше комплектуються мийкою саме такого розміру. Вона без проблем встановлюється в стандартну тумбу і зберігає в ній достатньо простору для зберігання овочів, мийних засобів, відра для сміття та інших речей.

На глибину чаші впливає ширина мийки. Цей параметр найкраще вибирати індивідуально, оцінивши, наскільки багато доводиться одночасно мити посуду і як часто готувати їжу. Для холостяцької квартири буде достатньо і компактної мийки, тоді як для великої сім'ї найкраще вибрати глибоку модель.

Форма мийки може бути круглою, овальною або прямокутною. Кругла вважається найбільш місткою і зручною. Також хороший варіант - подвійна мийка. Одну можна використовувати для миття посуду, іншу - для миття овочів або сушіння вимитого посуду.

Тип монтажу мийки

Мийки відрізняються між собою за типом встановлення. Якщо в кухні вже є меблі зі стільницею, тоді варто вибрати врізний варіант. У такому разі доведеться зробити отвір під діаметр мийки, а потім провести монтаж. Мийка може оснащуватися як однією, так і кількома чашами. Отвір для змішувача може бути передбачено на поверхні мийки.

Якщо тумба під мийку не оснащується стільницею, підійде накладна модель, що закриває всю поверхню тумби. У цьому разі мийку потрібно вибирати з урахуванням ширини меблів. Обов'язковий атрибут такої мийки - бортик, що виступає над стільницею, призначений для захисту меблів від води. Найчастіше накладна мийка оснащується однією чашею і місцем для сушіння посуду.

Тип конструкції мийки

Найпоширеніші мийки - це прямі моделі. Але популярністю користується і кутовий варіант. Що вибрати, залежить від планування конкретної кухні. Якщо в кімнаті встановлено кутовий кухонний гарнітур, найімовірніше, для нього буде зручніше вибрати кутову мийку. Кутові моделі можуть бути L-подібними, трапецієподібними і прямими.

Матеріал виготовлення мийки

Під час вибору мийки також важливо звернути увагу на матеріал виготовлення. Від цього залежать термін служби, міцність, зовнішній вигляд виробу.

Є два найпоширеніші матеріали для мийок:

  • Нержавіюча сталь. Щоб така мийка не деформувалася, потрібно вибирати виріб товщиною 6-8 мм. Поверхня чаші може бути дзеркальною або матовою. Дзеркальна вважається більш практичною, оскільки на ній не видно розводів і патьоків води.
  • Граніт. Товщина чаші з граніту становить 10-15 мм. Це надміцний і естетичний матеріал, який до того ж можна фарбувати в різні кольори. Таку мийку простіше підібрати під кольорову гаму інтер'єру кухні.

Нержавіюча сталь доступніша за ціною, але гранітна мийка має дорогий і красивий вигляд, тож усе залежить від бюджету.

Що можна зберігати під мийкою

Якщо на кухні достатньо місця і є можливість вибрати не найкомпактнішу мийку, тоді в тумбі під нею з'являється можливість зберігати різні речі. Найчастіше тумбу під мийкою використовують для розміщення сміттєвого контейнера або декількох контейнерів у разі роздільного збору сміття. Також тут можуть бути встановлені фільтри для очищення води. Тумба підходить і для зберігання овочів. Головне, виділити для них окремий ящик на відстані від відра для сміття.

Якщо правильно вибрати розмір, форму і тип монтажу мийки, виконувати роботу на кухні буде швидше і комфортніше. Використовуйте рекомендації вище під час пошуку ідеальної мийки.