У підлітковому віці дитина починає рости активніше, ніж у попередні роки. І раптом ліжко, яке ще недавно було нормальним за розміром, стає маленьким. У більшості батьків одразу виникає питання, що краще купити дитині, яка підросла, - нове ліжко чи розкладний диван? Розглянемо критерії вибору та переваги того й іншого варіанта.

Яким має бути спальне місце підлітка

Щоб підліток ріс здоровим і повноцінно відпочивав, важливо правильно вибрати для нього меблі для сну. Ось яким критеріям мають відповідати ліжка, дивани для підлітків:

  • для дитини старше 10 років потрібно підбирати спальне місце помірної жорсткості - на ньому буде зручно спати, а також правильно розвиватиметься опорно-руховий апарат;
  • комфортний сон може забезпечити ліжко або диван правильного розміру - модель краще вибирати під габарити конкретної дитини, але для більшості добре підходить полуторний варіант;
  • для економії місця найкраще купити ліжко підліткове з місцем для зберігання речей - приховані ніші для постільної білизни, одягу та особистих речей можуть бути передбачені як у ліжку, так і в дивані.

Це основні критерії, на які варто звернути увагу, але не єдині. При виборі спального місця важливо враховувати як особливості кімнати, так і потреби конкретного підлітка.

Як правильно вибрати ліжко для підлітка

Ліжко - традиційний і популярний варіант спального місця для підлітків. Якщо кімната не маленька, тобто площа дозволяє поставити повноцінне полуторне ліжко, над диваном можна не замислюватися. До того ж ортопеди теж рекомендують віддавати перевагу класичному ліжку.

На що варто звернути увагу, якщо потрібне ліжко односпальне для підлітка:

  • каркас - найкраще зупинити вибір на каркасі з дерева, оскільки він міцніший і довговічніший;
  • ламелі - вигнуті і пружні ламелі відіграють важливу роль, оскільки забезпечують анатомічне положення тіла дитини під час сну. Щоб ламелі були міцними, краще віддати перевагу деталям з масиву бука. Основа з такими ламелями витримує підвищені навантаження. Відстань між планками має становити 5-7 см залежно від типу матраца. Незалежний пружинний блок у матраці слугує приводом вибрати ближче розташовані ламелі, матрац із залежними пружинами - далі розташовані;
  • габарити - оскільки підліток продовжує активно рости, ліжко потрібно купувати на виріст, щоб не довелося через 1-2 роки знову міняти меблі.

Разом із ліжком потрібно купити і матрац. Вони можуть продаватися разом, але найчастіше доводиться окремо купувати ліжко, окремо матрац. Підліткам радять брати матрац середньої жорсткості з незалежним пружинним блоком. Такий матрац зможе створити комфортні умови для відпочинку і сну. Якщо говорити про тип виробу, краще зупинити вибір на двосторонньому матраці за типом "літо-зима". Наповнювач на "зимовій" стороні тепліший, на "літній" - це зазвичай тонкий повітропроникний матеріал.

Якщо кімната маленька і потрібно раціонально використовувати простір, можна вибрати ліжко зі столом для підлітка. Така конструкція зазвичай займає менше місця, при цьому залишається функціональною, забезпечуючи дитину одночасно і спальним, і робочим місцем.

Як вибрати розкладний диван для підлітка

Щоденний сон на дивані не здатний нашкодити організму дитини, якщо правильно вибрати меблі та віддати перевагу якісному виробу. Якщо підліток сам відмовляється від ліжка або батьки хочуть купити такий варіант, оскільки кімната невелика, потрібно вивчити важливі характеристики виробу.

Що врахувати при виборі, якщо в планах купити диван для підлітка:

  • розмір - диван-ліжко не повинен займати багато місця в спальні, оскільки дитині потрібен вільний простір для пересувань кімнатою, при цьому важливо вибрати меблі, які відповідатимуть потребам тіла, що росте;
  • наповнювач - дивани з незалежним пружинним блоком вважаються більш якісними, оскільки в цьому випадку рівномірно розподіляється навантаження, а хребет забезпечується анатомічною підтримкою. Якщо потрібен більш демократичний варіант, можна купити модель із пружинами Боннель. Що стосується набивки, краще купувати диван з піною або іншим сучасним і практичним наповнювачем, щоб він не продавився занадто швидко;
  • механізм розкладання - за практичність розкладних меблів відповідає ще й механізм трансформації. Ліжка-дивани можуть оснащуватися простим механізмом на кшталт "книжка" або "єврокнижка", де піднімається сидіння для розкладання спинки. Викатна модель або пантограф теж досить популярні. З ними спальне місце виходить практично ідеально рівним. Вибираючи диван підлітковий, важливо оцінити, чи зможе дитина самостійно розкласти меблі перед сном, а потім скласти їх вранці.

Щоб вибір спального місця виявився правильним, важливо купувати меблі для підлітка, враховуючи три основні критерії: практичність, якість конструкції та відповідність віку дитини. Оптимальний варіант допоможе знайти і сам підліток: саме він спатиме на меблях, тому його думку обов'язково варто враховувати в питанні, що вибрати - ліжко, диван? Також важливо віддати перевагу виробу відомого виробника. У цьому разі не доведеться сумніватися в якості дивана або ліжка для підлітка.