Як вибрати меблі для школяра

У кожної дитини має бути своє робоче місце вдома — зручний і просторий стіл і стілець для школяра, що підходить по висоті. Завдяки комфортним умовам для занять дитина краще засвоюватиме матеріал і навчатиметься із задоволенням. Правильно підібрані меблі також допоможе зберегти зір та гарну поставу.

Основні критерії вибору меблів для школярів

На що потрібно звернути увагу, якщо настав час купити меблі в дитячу кімнату для школяра? Ось кілька основних критеріїв при виборі столу та стільця:

  • зручність — робоче місце має бути комфортним за висотою, шириною та довжиною. На столі має бути достатньо місця для підручника, зошита та іншого навчального приладдя;
  • функціональність - стіл повинен вміщувати всі необхідні предмети для занять, щоб дитина з легкістю підтримувала порядок і могла швидко знайти потрібну річ;
  • безпека — меблі для дітей повинні бути виготовлені з екологічно чистих матеріалів;
  • привабливий вигляд — стіл та стілець повинні подобатися дитині, викликати в неї позитивні асоціації. Також важливо, щоб меблі вписувалися в інтер'єр дитячої кімнати;
  • відповідність параметрам дитини — стіл та крісло обов'язково повинні підходити школяреві за віком та зростанням, щоб не нашкодити поставі та зору.

Виробники пропонують різноманітні меблі в дитячі для школяра: спеціальні парти для дому, столи і стільці, що ростуть, сучасні письмові столи, компактні моделі для маленьких кімнат. Щоб вибрати відповідний варіант, потрібно орієнтуватися на площу приміщення, параметри дитини та її побажання.

Як вибрати стіл для школяра по зростанню

Незручний стіл, який не відповідає зростанню дитини, може зіпсувати йому зір та поставу. Під час виконання домашніх завдань школяреві доведеться нахилятися до стільниці або піднімати плечі, якщо парта підібрана неправильно.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям, письмові столи до дитячої кімнати підбирають за такими параметрами:

  • для зростання до 115 см – висота столу 46 см;
  • до 130 см - 52 см;
  • до 145 см - 58 см;
  • до 160 см - 64 см;
  • до 175 см - 70 см;
  • вище 175 см - 76 см.

Середнє зростання першокласників — близько 120 см, тобто дитячі меблі для школяра з таким зростом не повинні перевищувати 52 см. Так як не багато батьків готові міняти стіл у міру зростання дитини, оптимальним рішенням може стати парта, що росте. Часто такі моделі коштують дорожче, ніж звичайні шкільні столи та стільці. Щоб заощадити, можна купити стандартний стіл, наприклад, письмовий стіл Mebelbos Oskar 110 висотою 74 см, але вибрати стілець письмовий для школяра з регулюванням висоти.

Знайти правильні меблі у кімнату школяра, який навчається у старших класах, вже не проблема. Підлітки вже досить високі, тому для дитини віком 14-16 років можна купити стіл стандартної висоти, наприклад, письмовий стіл Tablo SIGNAL.

Як вибрати стілець для школярів молодших класів

Правильний стілець для школяра відіграє важливу роль, тому що максимальне навантаження на хребет доводиться, коли дитина сидить, а не стоїть. Якими мають бути стільці для школярів:

  • лінія стегон і спина дитини повинні створювати прямий кут - правильно підібраний ортопедичний стілець для школяра дозволяє легко досягти цього ефекту;
  • спинка повинна бути високою, щоб під час уроків дитина могла спиратися на неї;
  • ноги дитини повинні діставати до підлоги, інакше варто придбати ортопедичний стілець для школяра з підставкою для ніг;
  • щоб уникнути неправильного прогину хребта, краще вибрати шкільний стілець без підлокітників, наприклад, комп'ютерне крісло Matrix.

Вибирати шкільні стільці потрібно також з урахуванням зростання дитини. Для дітей зростом до 115 см, висота спинки повинна бути близько 30 см. Чим вищий школяр, тим вища спинка стільця. При зростанні до 127 см вона становить 35 см, до 136 см - 37 см, до 153 см - 40-43 см.

Як вибрати комп'ютерне крісло для старшокласника

Якщо стільчик для школяра молодших класів оптимальне рішення, то старшокласник вже точно попросить у батьків зручне комп'ютерне крісло. У ньому можна буде і уроки робити, і в комп'ютерні ігри грати чи навчатися онлайн.

Щоб купити шкільний стілець на коліщатках для старшокласника, орієнтуйтеся на параметри дитини. Крісло комп'ютерне Timmy - хороший варіант для підлітків, тому що підтримує спину і оснащене підлокітниками, які вже не негативно вплинуть на поставу так, як у молодших дітей. Якщо все ж таки потрібна модель без підлокітників, можна вибрати крісло комп'ютерне Dingo.

Від коліс можна не відмовлятися. Дитина 15–16 років вже не кататиметься на кріслі по всій кімнаті, як зробив би першокласник. Підставка для ніг теж не потрібна. У такому віці ноги легко дістають до статі. Але важливо купити стілець для школяра зі спинкою достатньої висоти, щоб вона добре підтримувала спину.

Дитячі столи та стільці для школярів - важливі атрибути в житті дитини, тому що діти багато навчаються вдома, особливо під час навчання онлайн. Важливо забезпечити школяра якісними та зручними меблями, щоб зберегти його здоров'я та позитивний настрій на навчання.