За даними досліджень, споживачі стали купувати значно більше одягу. Модні тренди відіграють у цьому не останню роль. Для зручного зберігання речей все частіше використовується не шафа, а система зберігання. Облаштувати гардеробну систему вдасться і в маленькій квартирі, що дасть змогу легко підтримувати порядок навіть із великою кількістю вбрання, взуття та сумок.

Які є види гардеробних систем зберігання

Гардеробна система зберігання може бути готовою або збірною. Готова система зберігання для гардеробної - це окремі меблі, які розміщують у кімнаті. Зазвичай до неї входять шафа, стелажі, відкриті полиці тощо. Така конструкція зручна тим, що вона швидко і легко монтується, а також відрізняється мобільністю.

Збірна система - це елементи, які монтують на стіни, підлогу і стелю. Така гардеробна складніша в монтажі, але займає менше місця, при цьому не поступається за місткістю готовій системі. Також цей варіант доступніший за ціною.

Система зберігання доступна у великій кількості варіантів. Опишемо основні моделі гардеробних.

Модульні

Основний плюс такої системи зберігання в тому, що замовник може вибрати саме ті модулі, які йому потрібні і зібрати свою унікальну гардеробну. Модульна система може складатися з шаф, полиць, тумб із висувними шухлядами, антресолей, стелажів тощо. Кожен модуль встановлюється в тому місці, де зручно власнику житла. У результаті гардеробна перетворюється саме на такий вигляд, який зручний конкретному власнику і який підходить під особливості приміщення.

Вбудовувані

Якщо кімната маленька, хочеться зберегти простір і при цьому легко підтримувати порядок, варто зупинити вибір на вбудованій системі зберігання. Облаштувати гардеробну такого типу можна в заздалегідь підготовленій ніші, під сходовим прольотом, в обмеженому просторі.

Кожен елемент системи кріпиться до стіни. У таких меблів немає задньої стінки, верхньої та нижньої кришок. Система може бути відкритою або оснащуватися розпашними дверима чи дверима-купе.

Відкриті

Відкриті системи можуть розміщуватися прямо в спальні. Основна особливість такої гардеробної в тому, що в ній немає дверей, бічних перегородок і задньої стінки. Незважаючи на відкритий тип конструкції, окремі елементи можуть бути закриті дверима. Візуально система виглядає легкою, не перевантажує приміщення. Важливий нюанс - доведеться постійно підтримувати повний порядок, оскільки кожна річ буде на виду.

Закриті

Гардеробну систему закритого типу варто вибрати тим, хто хоче приховати від сторонніх очей речі та захистити їх від пилу. Така гардеробна закрита традиційними дверцятами або дверима-купе. Такі системи цінують за зручність і встановлюють як в окремому приміщенні, так і просто в спальні.

Панельні

Для квартири з сучасним і мінімалістичним інтер'єром може підійти панельна система зберігання. Конструкція має акуратний вигляд, оскільки складається зі спеціальних панелей, що кріпляться до стіни, на які монтуються полиці, штанги, висувні шухляди. Навісна система зберігання має стильний і сучасний вигляд.

Корпусні

Якщо стоїть завдання облаштувати гардеробну систему надійну і стійку, при цьому немає обмежень за площею, можна зупинити вибір на корпусному варіанті. Гардеробна включає в себе нижні, бічні, верхні перегородки: вони ділять шафу на секції різних розмірів. Такий формат системи зазвичай виготовляють на замовлення, водночас він відрізняється демократичною вартістю.

Каркасні

Каркасна або консольна система зберігання зручна завдяки легкому складанню і мобільності. Окремі елементи в ній можна пересувати на свій розсуд. Каркасна гардеробна складається з металевих стійок, до яких кріпляться полиці, шухляди та інші модулі для зберігання одягу. Недолік цього варіанта - досить висока ціна.

Це основні різновиди гардеробних, але далеко не весь перелік меблів для зберігання речей. Якщо не вийде встановити велику гардеробну систему в маленькій квартирі, можна вибрати компактну шафу. Також можна віддати перевагу місткому комоду з висувними шухлядами і полицями, доповнити його пеналом, вітриною або тумбою під телевізор. Вибір меблів для спальні досить великий і охоплює різні потреби користувачів.

Плюси гардеробної системи зберігання

Якщо ви сумніваєтеся, чи варто встановлювати гардеробну систему в маленькій квартирі, фото якої в Pinterest має вельми привабливий вигляд, вивчіть для початку, які переваги є у такої конструкції.

Основні плюси гардеробних систем зберігання:

  • економія площі - якщо правильно розмістити речі, в гардеробній поміститься все, включно з одягом, взуттям, постільними речами, аксесуарами, дитячими іграшками;
  • компактні розміри - збірна гардеробна займає помітно менше місця, ніж окрема велика шафа-купе, комод, тумба і трюмо, при цьому її місткість залишається високою;
  • раціональні витрати - якщо правильно вибрати гардеробну, облаштувати її обійдеться дешевше, ніж купувати відразу кілька видів меблів у квартиру.

Окремо варто зазначити, що підтримувати повний порядок у вбиральні набагато простіше, ніж у кількох шафах, комодах та тумбах. Кожна річ матиме своє конкретне місце зберігання, тому не буде спокуси повісити кофтинку на стілець або кинути сумку на підлогу. Знайти необхідне теж буде значно простіше та швидше.

Чи є недоліки в вбиральні системи?

Основний і практично єдиний мінус - це те, що не завжди є можливість облаштувати вбиральню в маленькій квартирі. Ще один нюанс - якщо встановлена відкрита конструкція, в ній доведеться підтримувати порядок, інакше вона псуватиме весь вигляд у спальні.

Якщо сім'я велика, а житло маленьке, краще розділити речі для зберігання та по можливості, наприклад, у дитячій кімнаті поставити звичайну шафу чи комод, а в спальні батьків – організувати компактну систему зберігання. Такий варіант вирішить проблему де зберігати багато речей, і при цьому не перевантажить простір.