Вітальня - сама багатофункціональна кімната в будинку або квартирі. Тут збирається вечорами вся сім'я, тут приймають гостей, тут вечеряють за святковим столом, тут спілкуються і дивляться фільми і улюблені передачі по телевізору. А ще зал може виступати в ролі спальні або робочого кабінету. Саме тому так важливо облаштувати вітальню комфортно для всіх членів сім'ї і з урахуванням всіх поставлених завдань. Які фактори враховувати при виборі меблів для залу?

Функціональність

Перед тим як почати придивлятися до гірок-стінок, обідніх столів і диванів, важливо подумати, які функції виконуватиме кімната? Вітальня може бути призначена тільки для відпочинку в колі сім'ї. А ще в ній можуть регулярно влаштовувати святкові обіди і вечірки, її можуть використовувати також як спальню для гостей або їдальню.

Залежно від завдань потрібно вибирати певні предмети меблів. Якщо в залі не їдять, від обіднього столу можна відмовитися. Якщо потрібно спальне місце, значить, варто доглянути розкладний диван, наприклад, Urban SIGNAL в скандинавському стилі. Потрібна комфортна зона відпочинку перед телевізором? Подумайте про стінку з ТВ-тумбою і зручний диван або крісла.

Кольорове оформлення

Вибирати меблі для вітальні потрібно з урахуванням вже створеного інтер'єру і переваг власників житлоплощі. Але також важливо враховувати рекомендації професіоналів. Якщо кімната маленька, краще купити світлі предмети меблів. Вони візуально збільшать площу. Для просторого приміщення можна вибрати будь-яке забарвлення, в тому числі темну і насичену.

Зал буде виглядати більш затишним, якщо додати йому теплих відтінків, наприклад, персикового, жовтого або оранжевого. Відмінне рішення для посиденьок в колі сім'ї. Якщо у вітальні хочеться облаштувати місце для розслаблення, варто віддати перевагу холодним тонам: сірому, світло-блакитного.

Стиль інтер'єру

Меблі повинні відповідати тому стилю, в якому оформлена кімната. Якщо ви віддаєте перевагу сучасним тенденціям в дизайні, вам сподобаються дивани та стінки в стилі хай-тек, лофт, мінімалізм або в скандинавському стилі. Гірка CAMA Logo II з вітриною - ідеальний приклад таких меблів.

Хай-тек і мінімалізм відмінно підходять для власників малогабаритних квартир, оскільки припускають застосування мінімальної кількості меблів. Це дозволяє організувати простір, комфортне для проживання і при цьому не захаращене речами.

Площа

При виборі меблів у вітальню важливо виміряти її параметри і звертати увагу на розміри виробів. Можна розмістити в приміщенні і великий диван або обідній стіл, але, якщо він буде займати занадто багато місця, навряд чи в залі буде комфортно відпочивати і пересуватися. Важливо не тільки те, щоб меблі влізли, але і те, щоб вони зберегли в кімнаті вільну площу. Із завданням збереження простору відмінно справляється міні-гірка Cama Pixel 3 і аналогічні мініатюрні комплекти.

Якщо речей для зберігання мало, не варто купувати масивні шафи. Меблі стоятимуть напівпорожніми, а кімната в підсумку не зможе вмістити всіх гостей, яких захочеться запросити на вечерю. Як альтернативу великим шафам можна вибрати високі пенали, а замість величезного дивана купити компактну модель, але разом з пуфиками або кріслами.

М'які меблі та журнальний столик

Диван, м'який куточок, комплект з кріслами - м'які меблі в різних варіаціях можна побачити в кожній вітальні. Вони повинна бути функціональними та зручними, не захаращувати прохід, відповідати розмірам і оформленням кімнати.

При виборі розмірів дивана потрібно враховувати параметри залу. Якщо додаткове спальне місце не грає ролі, можна вибрати модель без розкладного механізму. У скандинавському інтер'єрі красиво виглядає компактний диван ELITE 2 SIGNAL. Для великої родини краще приглянути просторий диван або м'який куточок. Якщо вітальня періодично стає гостьовою кімнатою, варто купити розкладну модель з якісним механізмом, який витримає регулярну трансформацію меблів.

У простору вітальню можна купити не тільки диван, але і комплект м'яких крісел. Це розширить зону відпочинку і надасть вибір місць для сидіння. Доповнити її можна ТВ-тумбою і красивим журнальним столиком. Якщо інтер'єр класичний, столик може бути дерев'яним, в тому числі з різьбленням. Для сучасного оформлення можна вибрати дизайнерську модель з ДСП і МДФ, що ламінована або з металевою основою і стільницею з загартованого скла.

За допомогою дивана просторий зал можна розділити на зони: їдальню і місце для відпочинку. У першій будуть перебувати обідній стіл зі стільцями, вітрини з посудом, в другій - м'які меблі, телевізор, стінка-гірка.

Зберігання речей

Для зберігання речей і розміщення техніки можна використовувати різні варіанти меблів для вітальні:

• модульні стінки;

• міні-стінки;

• ТВ-тумби;

• пенали;

• шафи і шафи-купе;

• стелажі;

• вітрини;

• комоди;

• настінні полки.

Якщо раніше в вітальню завжди купувалася стінка на всю ширину приміщення і бажано від підлоги до стелі, то зараз все більше людей відмовляються від громіздких меблів на користь компактних і містких модульних віталень. Вони дозволяють вибрати як повну комплектацію, так і окремі модулі. Наприклад, модульна стінка CAMA SOHO 8 підійде і для просторого, і для компактного залу, так як включає в себе вітрину зі скляною стулкою, довгу тумбу під ТВ і 2 настінних полки.

Для зберігання одягу можна придбати комод з висувними ящиками або шафу-купе. Святковий посуд відмінно виглядає в вітрині, а різні корисні речі можна зручно розкласти в пеналі. Відкриті полиці підійдуть для книг і декоративних предметів інтер'єру, ТВ-тумба - для установки телевізора та іншої техніки.

Пам'ятайте, що вітальня повинна виражати вашу індивідуальність, тому після покупки меблів виберіть відповідні предмети інтер'єру та текстильні речі, які вам подобаються.