Доглядати за корпусними меблями на кухні на регулярній основі не завжди вистачає сил і часу. І ось через кілька місяців виникає питання, як відмити занедбану кухню? Кухня буде красивою і чистою, якщо правильно підійти до її догляду. При цьому важливо врахувати матеріал, з якого зроблено фасад.

Самостійний і професійний догляд за меблями на кухні

Якщо немає бажання ламати голову, як відмити кухню від липкого нальоту і жиру, та й час витрачати на прибирання не хочеться, можна скористатися послугами клінінгової компанії. Професійні прибиральники впораються з брудними кухонними меблями набагато швидше: у них для цього є і техніка, і спеціальна побутова хімія.

Немає можливості замовити клінінг? Можна самостійно привести кухонну зону до ладу, використовуючи звичайні засоби. Головне, знати, як відмити кухню від жиру і при цьому не зіпсувати фасади.

Як мити кухню залежно від типу фасадів

Від того, з якого матеріалу зроблено меблі, залежатиме, чим мити фасади кухні. Сучасні виробники пропонують такі популярні типи фасадів:

  • дерев'яні;
  • з МДФ;
  • лаковані;
  • глянцеві
  • скляні.

Якщо ви хочете знати, чим відмити фасади кухні від жиру, запам'ятайте засоби, які використовувати не можна на будь-яких типах фасадів. До таких належать жорсткі щітки, мочалки з металевої сітки і синтетичної стружки, а також губки для миття посуду. Такі засоби можуть залишити на фасадах подряпини.

Під час миття кухні не рекомендується використовувати мийні засоби, до складу яких входять кислоти та луг. Якщо ви шукаєте, як відмити кухню від жиру народними засобами, відмовтеся від спирту, ацетону, бензину, оцтової кислоти та різних розчинників. Покриття фасаду може зіпсуватися назавжди. Абразивні порошки і сода теж є в списку того, чим помити кухонні меблі не можна. Від них поверхня стає тьмяною, покритою дрібними подряпинами, більш схильною до повторного забруднення.

То чим мити кухонні меблі можна? Для цього можна використовувати серветки з м'якої тканини: фланелі або мікрофібри.

Ось які є рекомендації, чим відмити фасади кухні залежно від типу матеріалу:

  • меламінові губки - оптимальне рішення, чим мити матову кухню, зокрема гарнітури з деревним і плівковим покриттям. Також можна додатково купити спеціальний засіб для догляду за дерев'яними меблями у вигляді спрею;
  • м'яка тканина, серветка з мікрофібри, очищувач для стекол і дзеркал - це допоможе, якщо ви не знаєте, як відмити кухонні меблі від жиру, якщо на меблях зроблені скляні фасади. Очищувач розчинить жир і бруд, і поверхня знову буде чистою і привабливою;
  • серветка з мікрофібри та засіб для глянцевих меблів - це те, чим мити глянцеву кухню найкраще. Якщо кухонні меблі оснащені плівковим, фарбованим або акриловим фасадом, професійний засіб допоможе повернути блиск матеріалу і дбайливо видалить усі забруднення;
  • м'яка серветка, рідке мило або засіб для догляду за дерев'яними меблями - з цим ви більше не ставитимете питання, як відмити жир на кухні зі шпонованим фасадом або фасадом із масиву дерева. Якщо ви купили кухню з дерева, протирайте фасад у напрямку структури волокон деревини, щоб не забивати дрібні заглиблення брудом. Велику кількість води використовувати не можна. Якщо застосовується рідке мило замість професійного засобу-спрею, розчиніть його у воді, змочіть у ньому серветку, відіжміть її і протирайте нею фасади. Жирні плями важливо видаляти одразу, оскільки відмити верх кухонних шаф або тумбочки від жиру пізніше може бути занадто складно без пошкодження фасадів.

Тепер ви знаєте, чим мити кухню з фарбованого МДФ, як відмити глянсову кухню або гарнітур з іншим типом фасадів і які засоби краще не використовувати, щоб не зіпсувати меблі. Базові правила, правильно підібрані засоби, регулярний догляд - і ваша кухня завжди буде чистою і красивою.