Меблевий гарнітур у вітальні - ключовий елемент при створенні дизайну інтер'єру. Комплект меблів має відповідати оформленню кімнати, бути функціональним і зручним у використанні. Також важливо, щоб стінка в зал була місткою, оскільки вона служить місцем для розміщення телевізора і техніки та місцем для зберігання різних речей і предметів інтер'єру. Розглянемо основні поради щодо вибору гарнітура для вітальні.

Виберіть комплектацію стінки за площею залу і кількістю речей

Комплект меблів для вітальні зазвичай містить навісні або підлогові шафи, вітрини, пенали, тумбу під телевізор, стелажі, полиці. Іноді в гарнітур входить і комод. Це основні типи меблів: у комплекті можуть бути тільки окремі модулі або всі елементи.

Вибираючи стінку, потрібно враховувати розмір кімнати, щоб меблевий гарнітур не перевантажував простір, але й виглядав гармонійно. Для залу можна вибрати як суцільну стінку, так і модульний гарнітур, тобто підібрати саме ті модулі, які потрібні. Якщо речей багато, потрібно передбачити, де і як буде зберігатися кожен предмет. Для книжок можна вибрати стелажі та полиці, для святкового посуду - вітрину, для телевізійної панелі - ТВ-тумбу тощо.

Визначтеся з формою стінки для раціонального використання площі

Меблеві гарнітури можуть бути різної форми. Є прямі, кутові та радіусні моделі. Щоб використовувати простір вітальні раціонально, варто заздалегідь визначитися з формою стінки:

  • пряма - найпоширеніший варіант, за якого модулі розміщують уздовж однієї стіни, хоча окремі елементи можна поставити і в іншому місці. У прямому гарнітурі модулі можуть розташовуватися асиметрично, встановлюватися на підлозі або кріпитися на стіну. Якщо кімната маленька, можна використовувати такий варіант прямої стінки, як гірка. Вона зазвичай не займає багато місця;
  • кутова - меблевий комплект займає дві сусідні стіни, водночас один елемент спеціально виконаний таким чином, щоб розташовуватися в кутку. Зазвичай це шафа, хоча може бути і тумба під ТВ, сервант, полиці, комод;
  • радіусна - криволінійні фасади надають стінці завершеного вигляду, дають змогу візуально зменшити розміри меблів і пом'якшити їхню форму. Через такі фасади не завжди є можливість розмістити модулі в довільному порядку.

Правильно підберіть розмір меблевого гарнітура

Залежно від площі кімнати варто вибрати компактну стінку або, навпаки, великий комплект меблів. У маленьке приміщення краще не купувати габаритні меблі, оскільки зал буде перевантаженим. У такому разі можна вибрати стінку, до якої входять шафа або комод, ТВ-тумба, полички. Щоб візуально полегшити інтер'єр, можна віддати перевагу навісним модулям.

У простору вітальню варто вибрати комплект меблів більшого розміру. Щоб гарнітур виглядав гармонійно, можна знайти модель із чергуванням відкритих і закритих секцій, кількома елементами на одній панелі, П-подібною або рамковою конструкцією.

Вибирайте матеріал залежно від бюджету

Виробники використовують широкий вибір матеріалів при виготовленні меблів для вітальні. Це дає змогу знайти як досить бюджетний варіант, так і дорогий гарнітур.

При виготовленні корпусу і фасадів можуть використовуватися однакові або різні матеріали. Довговічність і міцність меблів залежить від того, яке навантаження витримує корпус. Якщо на полицях планується зберігати багато речей, важливо вибрати міцний матеріал. Ось які варіанти доступні для корпусу:

  • натуральне дерево - масив дерева, особливо бука, дуба або ясена, коштує дорого, але вирізняється високою міцністю і довговічністю, трохи дешевше обійдеться сосна;
  • МДФ - корпус із МДФ витримує інтенсивну експлуатацію, крім того, він відносно недорогий, досить довговічний, безпечний, доступний у широкому виборі відтінків і фактур;
  • ДСП - недорогий матеріал, який вирізняється привабливим виглядом і широкою палітрою кольорів, водночас може прослужити довго за умови дбайливої експлуатації;
  • метал - на надійний металевий каркас кріпляться панелі з ДСП, МДФ або дерева.
  • Крім матеріалу корпусу, потрібно визначитися і з матеріалом фасадів. Фасад має відповідати інтер'єру. Ось які типи матеріалів пропонують виробники:
  • дерево - дерев'яним фасадам можуть надавати будь-якого вигляду, від гладкої нефарбованої деревини до вишуканого класичного різьблення;
  • МДФ - акуратні фасади можуть бути рівними, матовими, глянцевими, пофарбованими в будь-які кольори;
  • ДСП - фасади в мінімалістичному стилі, в різних відтінках, фактурах, поєднаннях кольорів, з відповідною фурнітурою;
  • скло - у вітринах можуть використовуватися фасади з матовим, кольоровим, рифленим або вітражним склом;
  • поєднання різних типів матеріалів - метал може комбінуватися з ДСП або склом, скло поєднують із деревом, МДФ або ДСП, щоб фасад мав ефектніший вигляд.

Враховуйте особливості вітальні під час вибору кольору меблів

Якщо вітальня відрізняється невеликими розмірами, дизайнери радять ставити в такій кімнаті світлий меблевий гарнітур. Світлі відтінки стінки у вітальню варто вибирати і для тих приміщень, де мало природного освітлення. У такому разі практичними можуть виявитися меблі з підсвічуванням.

Темний комплект меблів матиме гарний вигляд у просторій кімнаті з великими вікнами. Сучасний гарнітур із шафами, вітринами, комодом і тумбою насичених кольорів має благородний і вишуканий вигляд. Зробити його більш помітним можуть світлі стіни.

При виборі стінки у вітальню важливо звернути увагу і на стиль меблів. Гарнітур може бути виконаний у класичному стилі з відповідним декором, у скандинавському стилі, у стилі лофт, прованс, хай-тек тощо. Який варіант вибрати, залежить від особистих уподобань і оформлення інших кімнат у квартирі.